8. 4. 2022 Daniel Ryl

Šmerha: Fanoušci nás doma poženou!

Ve čtvrtém semifinále na ledě Českých Budějovic skóroval pouze Erik Thorell, zatímco domácí se prosadili třikrát a oslavili první vítězství v sérii. "Vyhráli zaslouženě. Doma se ale hraje vždycky lépe. Fanoušci nás poženou, takže věřím, že doma sérii urveme a postoupíme!" zůstává pozitivní útočník Tomáš Šmerha.

Čtvrté semifinále zvládl soupeře lépe a vyhrál zaslouženě, souhlasíš?
Určitě. Nechytili jsme tempo zápasu, málo jsme se tlačili do branky a nechodili si pro fauly. Z naší strany to chtělo v tomto směru trošku více.

Čím nás soupeře přehrál?
Víme o nich, že hodně napadají a hrají do těla, dneska jsme nedokázali zareagovat. Budějovice byly prostě lepším týmem, vyhrály zaslouženě, ale porážka nás nerozhodí.

Co se stalo ve druhé třetině, kdy jsi opustil hrací plochu?
Abych pravdu řekl, pořádně nevím. Byla přerušená hra, jel jsem na střídačku, aniž bych něco řekl a Štich mě zezadu sekl pod koleno. Víte co, já v průběhu hry provokuju, ale tahle prasárna, to je zbytečný. Tohle podle mě není ani na dvojku, ale na vyšší trest. Z jeho strany totální hloupost.

Utkání jsi nakonec nedohrál, budeš v pořádku?
Mám ránu trošku nateklou, ještě se mi na ni podívá doktor, ale budu v pohodě. Trenéři v závěru nasadili stoprocentně zdravé kluky.

Je lepší, že se po první porážce vracíme domů, kde můžeme rozhodnout na druhý pokus?
Doma se hraje vždycky lépe. Fanoušci nás poženou, my se lépe připravíme a vlétneme na ně. Věřím, že doma sérii urveme a postoupíme!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Přijedou Vítkovice, uhájíme domácí tvrz?

Kořenář: Důležitá výhra, diváci byli skvělí!

SPA – PLZ 3:2 – Velká bitva pro sparťany

Staň se hokejistou Sparty!