1. 2. 2005 Vojtěch Gibiš

Šmída nelze opít rohlíkem

Jediným střelcem Sparty ve čtvrtém letošním derby byl Petr Nedvěd. Ten vstřelil obě branky poraženého týmu. Petr Nedvěd si tak upevnil pozici nejlepšího střelce holešovického klubu. Letošní premiéru v dresu Sparty zažil Martin Havlát.
Centr prvního útoku Petr Nedvěd neskrýval po zápase nespokojenost. “Je to zklamání. Byl to pro nás velký zápas. Slavii se v poslední době moc nedařilo. Chtěli jsme toho využít, ale to se nám bohužel nepodařilo. Opět nám nevyšel začátek utkání. Už jednou jsme to s nimi tady otáčeli. Proti takhle silným mužstvům jako je Slavia či Zlín, nemůžeme počítat, že se nám to vždy povede,“ svěřoval se Petr Nedvěd.

V době zranění prvního brankáře hájí branku Slavie Zdeněk Šmíd. Ten letos jednou nastoupil i ´v brance holešovického klubu. “Šmíďák je vynikající gólman, nelze ho opít rohlíkem. Chtěli jsme na něj hodně střílet. To se nám bohužel moc nevedlo. Taky jsme si to o přestávkách a po zápase vyčítali. Na konci druhé třetiny jsme měli tři velké šance, ale Šmíd nás vychytal. Kdybychom je dali, možná by jsme se zápasem ještě něco udělali. To se nám bohužel nepodařilo, a Slavia zbytek zápasu kontrolovala,“ hledal důvody neúspěchu nejlepší střelec Sparty.

Spartě se dnes nevedlo v oslabení. Slavia dokázala z devíti přesilovek vstřelit tři branky. “Nepovedlo se nám je ubránit. Udělali jsme v oslabení několik chyb. A bohužel nám nešly ani přesilovky. To asi rozhodlo,“ myslí si třiatřicetiletý forvard. Jednu třetinu sehrála vedle Petra Nedvěda čerstvá posila Sparty Martin Havlát. “Martin je vynikající hokejista, ale Slavomír Lener teď bude asi točit řady a hledat nejvhodnější sestavu. Nejdůležitější je, že je Martin u nás. On teď nějakou dobu nehrál, ale jeho doba přijde v play off,“ hodnotí svého spoluhráče útočník, jenž v NHL patří Phoenixu.

Po měsíci odehrál soutěžní utkání Martin Havlát. Na ledě byl vidět, a byl i u první branky Petra Nedvěda. “Moc jsem nestíhal, ale nebylo to nejhorší. Hlavní ale je, že jsme prohráli. Rozhodly přesilovky, Slavia byla dnes lepší,“ přiznal mladý útočník.

Martin Havlát hrál stabilně pouze jednu třetinu, poté putoval sestavou. “Trenér to točil, byl to první zápas. Máme hodně zraněných, tak jsem hráli na deset útočníků. Snad bude můj výkon v budoucnu lepší,“ myslí si Havlát. První ostrý start ve Spartě si odbyl Havlát právě v pražském derby před diváckou kulisou více než 12000 diváků. “Bylo to určité zpestření. Přišlo hodně lidí, byla tu dobrá atmosféra. Bylo dobré, že jsem naskočil už dnes.“

I Martin Havlát viděl důvod neúspěchu v inkasovaných gólech v oslabeních a v nevyužitých přesilovkách. “Dneska nebyla přesilovka tak dobrá jak by jsme chtěli. Asi jsme málo stříleli. Na tom musíme zapracovat,“ burcuje dvaadvacetiletý Havlát. Havlát měsíc nehrál zápas, a proto se mu dozajista nehrálo nejlépe. “Ten měsíc je poznat, že jsem nehrál. Ve třetí třetině jsem se necítil nejlépe. Určitě to nebyl můj stoprocentní výkon. Chvíli to bude trvat než naberu formu. Do play off by ale mělo vše být v pořádku,“ uzavírá hráč, jenž oblékal dres Sparty i na začátku minulé sezóny.