2. 11. 2010 Tereza Velikovská

Smoleňák: Třinec potrestal naše chyby

Po prohře v derby Sparta podlehla i Třinci, navíc na domácím ledě. Přesto, že soupeře přestřílela, nedokázala brankáře Hamerlíka překonat. Třinec naopak dokázal skórovat ve hře pět na pět, v přesilové hře i v oslabení a zaslouženě zvítězil. Výkon Pražanů po zápase hodnotil Radek Smoleňák.

Po prohře 0:3 se kabina Sparty pohroužila do smutného ticha. Ani Smoleňákovi nebylo zrovna do řeči. „Nedali jsme gól, máme nulu. Hamerlík chytal dobře, ale z některých těch šancí gól prostě dát musíme. Dneska to bylo zakleté,“ konstatoval sklesle. Hamerlík byl oprávněně zvolen hvězdou zápasu, vždyť udržel čisté konto. I když při střele Petra Tona ve třetí třetině za něj na poslední chvíli zaskočil Zíb.

Radek Smoleňák

I přes vysoké množství střel se tak Sparta nedokázala prosadit, Třinci se naopak dařilo jasné šance proměňovat. „Měli jsme tam dobré pasáže, ale Třinec nás potrestal. Hrál chytře, všechno na brejky. Každou naši větší chybu využil,“ chválil útočník soupeře. Na vině byly jistě i dvě vysloveně promarněné přesilovky ve druhé třetině, v první z nich domácí dokonce inkasovali. „Některé přesilovky jsme sehráli dobře. Ale tam byla smůla, že nám přeskočil puk a bek už to nechytil. Nemělo by se to sice stávat, ale to je hokej,“ litoval Smoleňák.

A jak z toho ven? „Jediný recept, jak protrhnout to, že nedáváme góly, je střílet odevšad. Dnes jsme tam zkoušeli dávat každý puk, měli jsme z toho i dorážky, ale prostě jsme to nemohli trefit. Žádný jiný recept než střílet a střílet neexistuje. Věřím tomu, že když budeme mít třicet čtyřicet střel za zápas, tak tam jeden dva góly padnou a je jen otázky času, kdy to protrhneme.“

Před reprezentační pauzou Spartu ještě čeká Kometa Brno a Mladá Boleslav. „Máme dva zápasy před přestávkou, tak musíme urvat co nejvíc bodů a během přestávky zamakat na všem od kondice před taktiku. A po přestávce na to vlítnout,“ plánuje Smoleňák.