31. 1. 2011 Radek Papáček

Smoleňák do konce sezony do Kladna, Sacha Treille do Sparty na tři roky!

P r a h a – Poslední přestupní den se vedení Sparty se zástupci Kladna dohodlo na hráčské výměně. Útočník Radek Smoleňák odchází do konce sezony do Kladna, odkud za něj do Sparty míří Sacha Treille. Třiadvacetiletý Francouz však v Holešovicích zároveň podepsal novou hráčskou smlouvu.

SACHA TREILLE
V popředí Sacha Treille v dresu Kladna a Yorick Treille v pozadí v dresu Sparty. Nyní se oba bratři sejdou v holešovickém klubu.

Radek Smoleňák tak míří do Kladna, odkud se po konci letošní sezony vrátí zpět do kádru pražské Sparty pro sezonu 2011/2012.

Sacha Treille bude působit ve Spartě po zbytek aktuálního ročníku a zároveň ve Spartě uzavřel dvouletou smlouvu s následnou opcí do dubna 2014.

V holešovickém klubu tak třiadvacetiletý Francouz doplní svého bratra Yoricka Treilleho. Yorick v české extralize letos působí třetí sezonu a pro příští ročník tak již pozbude statusu cizince. Mladší z bratrského dua Sacha letos na Kladně působí první sezonu v české extralize a ve 39 odehraných zápasech si zatím připsal 15 kanadských bodů za 9 branek a 5 asistencí.

„Neděláme tento trejd jen z důvodu změn v letošní sezoně, ale hlavně také s výhledem na budování týmu do dalších let. Sacha Treille je rychlý a důrazný útočník, který se dokáže prosadit v prostoru před brankou a ve svém věku má již i dostatek mezinárodních zkušeností v podobě tří startů na mistrovství světa seniorů,“ uvedl Petr Bříza, generální manažer Sparty.

Sacha Treille se poprvé v dresu Sparty představí v úterním utkání na ledě Zlína.