17. 2. 2012 Daniel Ježek

Snad nás vítězství nakopne, doufá Pöpperle

T ř i n e c - K duelu devětačtyřicátého kola se Sparta vydala na led úřadujících mistrů z Třince. Po vyrovnané první třetině se sparťané dostali do čtyřbrankového vedení, které už do konce utkání nepustili. Pražany v zápase hodně podržel TOMÁŠ PÖPPERLE, který zlikvidoval jednačtyřicet soupeřových střel.

Sparta na východ republiky jela v roli vedoucího celku, který ale musel hájit dvoubodový náskok na dotahující se Plzeň. Vstup do utkání byl lepší ze strany domácích Ocelářů, Pražané se ale poté pomocí dvou přesilovek dostali do tempa a jako první skórovali. Rozhodující momentem duelu pak byla čtyřminutovka ze začátku druhé dvacetiminutovky, kdy Sparta nastřílela tři branky, nutno podotknout, že některé byly z kategorie šťastných.

„Štěstí k hokeji patří. Nám tam spadly nějaké šťastné branky a ten zápas se tím zlomil. To rozhodlo. Nám tam něco spadlo, Třinec se podruhé prosadil až ke konci zápasu,“ konstatuje Tomáš Pöpperle po vítězném zápase. Otázkou ale zůstává, jak by se duel vyvíjel, kdyby Oceláři dokázali využít pár svých šancí z první třetiny.

Tomáš Pöpperle
„To je to kdyby. My jsme byli po dlouhé cestě a chtěli tu první třetinu odehrát co nejlépe, aby skončila s přijatelným výsledkem. Pak od druhé části jsme trochu přidali, dali branky a Třinci odskočili. To si myslím, že rozhodlo,“ objasnil Pöpperle rozhodující moment utkání. Pražané svou nedisciplinovaností darovali domácím celkem deset přesilovek, jednu navíc dvojnásobnou. Třinečtí ale potvrdili, že početní výhody letos nejsou jejich silnou stránkou.

„Nevím, jestli úplně bezzubí. Dokázali jsme je ubránit, což bylo hodně důležité. V tom musíme pokračovat. Řekl bych ale, že musíme hrát více zodpovědněji, hrát takový hokej, který nás dostal na špici,“ konstatuje rodák z východočeského Broumova. Sparta měla před dnešním duelem v zádech minisérii nepodařených výsledků, což v dnešním duelu nebylo vůbec znát. Je tedy menší krize zažehnána?

„Snad nás to dnešní vítězství nakopne k dobrým výsledkům. Doufám, že začneme hrát tak, jak bychom si představovali. Myslím si, že by se to měli zlepšit,“ věří reprezentační brankář. Sparťané se dnešním vítězstvím dostali na magickou hranici sta bodů. Ty je velmi přiblížily zisku Prezidentského poháru, neboť druhá Plzeň klopýtla v Litvínově. První místo po dlouhodobé části jiště představuje velkou motivaci.

„Sto bodů je určitě parádní meta pro každý tým, který je získá. Je to výsledek dlouhodobé části, není to pár zápasů na konci. Těch sto bodů hovoří za celou sezónu. Zatím držíme první příčku, ačkoli Plzeň má o zápas víc. Určitě o něj budeme bojovat, je nesmysl říct, že nás to nezajímá. Ještě se o ten pohár poperem,“ vzkazuje na dálku Plzni odchovanec sparťanského hokeje a jedním dechem dodává: „Neznamená to ale žádnou pohodu do play-off. To je jiná soutěž, začíná se od nuly. My se na to musíme dobře připravit.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Němeček: Gól bych vyměnil za výhru

Podpora Sparty: fandění i obří choreo

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?