11. 10. 2011 Tereza Velikovská

Snad si po výhrách najde na hokej cestu víc lidí, doufá Bližňák

P r a h a - Slovenský útočník Mario Bližňák ve druhém sparťanském útoku přispěl k prvnímu tříbodovému domácímu vítězství nad Vítkovicemi dvěma asistencemi. "Dobře jsme bruslili, kombinovali, dobře jsme se vraceli, a hlavně jsme dávali góly," byl po střetnutí spokojený čtyřiadvacetiletý centr.

Poprvé jste vyhráli za tři body v domácím prostředí, znamená to, že se v něm cítíte lépe a už vás nesvazuje?
Možná na začátku jsme tu neměli úplnou pohodu. Ale v utkáních, která jsme hráli venku, jsme se dostali do herní pohody, protože se nám tam dařilo. Tento projev se nám už daří přenášet do domácích zápasů. Minulý zápas jsme hráli celkem dobře, dnes jsme podali jeden z nejlepších výkonů v sezóně.

Jste tedy už jako tým plně sehraní?
Myslím, že už jsme se sehráli. Vždy jdeme od zápasu k zápasu a chceme plnit taktiku, kterou nám trenér určí. Dobře jsme bruslili, kombinovali, dobře jsme se vraceli a hlavně jsme dávali góly.

Zlepšený výkon dnes podpořili i fanoušci, kteří byli hlasitější než dříve, pomohlo vám to?
Je to super, když nám diváci takhle pomůžou. Když budeme dál vyhrávat, tak si snad najde na hokej cestu víc lidí a určitě tu bude skvělá atmosféra.

MARIO BLIŽŇÁK

Na rozdíl od vašich dvou posledních soupeřů jste méně vylučovaní, je i vaše disciplinovanost klíčem k úspěchu?
Myslím, že ano. Zápasů je hodně, takže oslabení bere hodně sil. Když hrajeme přesilové hry, tak aspoň máme nějaké střely a tlak, i když se nám někdy nedaří je proměňovat.

Nelitovali jste po snížení Vítkovic, že jste zápas nerozhodli už dřív, kdy jste hráli v početních výhodách?
V druhé třetině jsme místo toho, abychom dali na 4:1 nebo na 5:1, dostali branku na 2:3. Ale v šatně jsme si pověděli svoje a do třetí třetiny jsme vstoupili tak, jak jsme hráli druhou a první část. Takže myslím, že jsme splnili to, co jsme si pověděli.

V utkání s Třincem jste v závěru přišli o tříbodovou výhru, i dnes soupeř dvakrát dotahoval, čím to je?
Myslím, že se musíme koncentrovat při našich šancích. Když vedeme 2:0 a můžeme dát další branky a rozhodnout, tak se někdy trápíme. Ale určitě už to bude jen lepší a lepší.

Při druhé brance Sparty jste před brankou přesně našel spoluhráče Pacovského, věděl jste o něm, nebo jste puk posílal naslepo před branku?
Vždy máme někoho před bránou. Viděl jsme ho předtím, než jsem spadnul v rohu. Pak si pěkně zakřičel, takže jsme věděl, že tam někde bude. Jsem rád, že jsem mu to přihrál zrovna na hokejku.

Po dnešním vítězství jste vystoupali na čtvrté místo tabulky, čekali jste po nepovedeném vstupu do sezóny, že se během několika zápasů tak posunete?
Liga je tak vyrovnaná, že mezi prvním a posledním je jen pár bodů. Jeden den prohrajete a jste dole, pak vyhrajete a jste nahoře. Každý jeden bod je důležitý, proto se musíme soustředit na každý zápas.

Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
Dnes v 15:00 | Dor.
Mountfield HK