9. 11. 2013 Tereza Velikovská, Lucie Hromádková

Snad to vyjde proti Rusku, doufá Krejčík

Čeští reprezentanti nedokázali bodovat ani ve druhém utkání na Karjala Cupu. Z pěti sparťanů, kteří figurují v nominaci kouče Aloise Hadamczika na druhý turnaj seriálu Euro Hockey Tour, tentokrát nastoupili pouze tři hráči. Ani oni nezabránili prohře 2:3 s domácím Finskem. „Tahle porážka je asi horší než ta čtvrteční se Švédy, protože jsme měli na to vyhrát. Doufám, že proti Rusům už se to podaří,“ věří obránce JAKUB KREJČÍK.

Po čtvrtečním debaklu 0:6 se Švédy udělal trenér Hadamczik několik změn, které se dotkly i pětice sparťanských hráčů. Tomáš Rolinek zůstal v první útočné formaci s Nedorostem a Smoleňákem, Ivan Rachůnek spolupracoval ve čtvrtém útoku tentokrát s Romanem a Kašparem. Jakub Krejčík znovu hrál ve druhé obranné dvojici s Nakládalem, zbylí dva sparťané, Jan Piskáček a Jan Buchtele, zůstali pouze na střídačce.

Sestava českého týmu:

Jakub Kovář - Doudera, T. Kaberle, Nakládal, Krejčík, Krajíček, Kutlák - Smoleňák, Nedorost, Rolinek - Petružálek, Vrána, Sekáč - Irgl, Jan Kovář, Hubáček - Kašpar, Roman, I. Rachůnek.

Češi vstoupili do utkání s týmem Suomi, který v Euro Hockey Tour ještě letos neprohrál, hodně opatrně. A snaha neudělat chybu a hrát zodpovědně z obrany se jim vyplatila, hned dvakrát se naopak sami dokázali prosadit v přesilových hrách. V první třetině se trefil Petružálek, v úvodu té druhé přidal další zásah v početní výhodě Jan Kovář. Ve 37. minutě ale přišlo snížení. „Začali jsme dobře, vedli jsme už o dvě branky. Pak jsem tam ale špatně vystřídal a díky tomu dal soupeř první gól,“ litoval Krejčík.

Tím se podle něj Finové dostali do hry. „Je to škoda, protože poté dokonce dokázali otočit. Měli jsme to udržet a hrát tak, jak jsme hráli v první třetině. Dnešní prohra je asi horší, než ta čtvrteční se Švédy, protože tentokrát jsme měli na to vyhrát,“ mrzí dvaadvacetiletého beka. „Doufám, že proti Rusům už se to podaří. Musíme hrát tak, jako dnes v první třetině. Musíme střílet a tlačit se do brány. Snad to tam bude padat a vyhrajeme,“ věří před posledním vystoupením na turnaji, na kterém zatím Češi nezískali ani bod.