23. 3. 2009 Lucie Strouhová

Snaha byla, ale jsme blbí, láteřil Broš

Nad propastí se houpají hokejisté Sparty. V Karlových Varech prohráli i druhé utkání a v sérii je od vyřazení dělí jediný prohraný zápas. Do řeči nebylo Michalu Brošovi, jenž si několikrát vylámal zuby na Mensatorovi.

Vstup do čtvrtého čtvrtfinále byl z hororového snu. Hůře se snad ani začít nedalo, a to mužstvo dostalo impuls. V brance se objevil Pöpperle, jenž měl pomoci vyrovnat sérii. Z pěti střel však třikrát inkasoval. „Nevím, co bych k tomu řekl. Byl to trestuhodný začátek. Byli jsme vyhecovaní, bylo tam odhodlání… Ale zapomněli jsme úplně na obranu a Karlovarští nás zle potrestali, rozhodli prakticky zápas. Mrzí nás to,“ těžko hledal slova centr první formace.

Pöpperle chytil dva úniky, poté inkasoval laciný gól. Hluchý objel branku a puk procedil mezi jeho betonem a tyčkou. Za minutu už Pražané prohrávali o dvě branky. „Nechali jsme ho v tom vykoupat, vůbec jsme mu nepomohli. Nepadá to jen na vrub obránců, ale všech pět hráčů na ledě musí bránit,“ uvědomuje si Michal Broš. „Byli jsme tak namotivovaní, až jsme byli blbí. Zapomněli jsme na to, že výsledek se dělá od obrany,“ dodal.

Michal Broš

Sám Broš měl několik možností stav zkorigovat, žádná z pěti střel se však neujala. V cestě stál výborně chytající Mensator, jenž je největší překážkou Výborného svěřenců. „Chytal výborně, jen mě chytil dvě velké šance do lapačky. Jsem hrdý na to, že jsme po zpackané první třetině nesložili zbraně a ještě to zkusili. Když ale nedáte branky, i sebevětší tlak postupem času vyprchá. Poté jsme zase inkasovali a už byl zápas ztracený,“ pokračoval pochmuřelý útočník.

Přestože se výsledek jednoznačně vyvíjel v neprospěch hostí, Holešovičtí se nevzdávali. Ve třetí třetině dohrávali souboje, pošťuchovali se a dali tak Energii jasný vzkaz: Ještě se nevzdáváme! „Je to play off. Ani jednu třetinu nemůžeme vypustit, i když jsme cítili, že těžko zápas dotáhneme. Přesto jsme poslední třetinu vyhráli a třeba to bude odrazový můstek k ostatním zápasům,“ doufá olomoucký odchovanec, jenž v play off nasbíral devět bodů.

„Kromě čtvrtého zápasu jsme byli všechny zápasy lepší. Akorát jsme nedali branky narozdíl od nich. Vyučili nás z efektivity. Prakticky z ničeho skórovali, navíc hrají dobře od obrany a chytá jim výborně Mensator. Dneska jsme zápas podělali, ale musíme se upnout k těm předešlým zápasům a zlepšit koncovku,“ přemítá před pátým utkáním, které může být poslední. Sparta musí vyhrát.

„Nic jiného už nám nezbývá, jsme nad propastí a musíme třikrát vyhrát. Pomalu každý rok někdo sérii v play off otočí, je to pro nás motivace. Až nyní se ukáže, jaký jsme tým,“ uzavírá před odjezdem do hlavního města.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!