26. 2. 2011 Oliver Sálus

Snažím se nemyslet, že hraju play-out, říka Sacha Treille

P r a h a - Moc diváku nedoufalo, že by Sparta ještě první zápas play-out proti Kladnu dokázala zvrátit ve svůj prospěch a vyhrát. Po dvou třetinách prohrávala 1:3 a k hostující brance nacházela cestu jen občas. Začátkem třetí třetiny však snížil aktivně hrající Sacha Treille, čímž nakopnul Spartu k obratu. Domácí vyhráli po prodloužení 4:3.

Dlouho to vypadalo, že Sparta naváže na svou nepříliš zářivou formu i prohrou v play-out proti předposlednímu celku extraligy Kladnu. Po dvou třetinách prohrávala 1:3 a brankář Cikánek v hostující brance musel čelit jen osmi střeleckých pokusům. „Bylo to velmi těžké utkání už od začátku, kdy jsme trošku zaspali,“ hodnotil první dějství francouzský útočník Sacha Treille. V první periodě letěly na kladenského gólmana pouhopouhé dva puky ze sparťanských hokejek, což bylo méně než málo. „Potom od druhé části už to bylo lepší, začali jsme střílet, ohrožovat branku soupeře a tím jsme se vrátili do zápasu,“ vyslovil se k prostřední třetině šikovný forvard. Kladno však hrálo v naprosté pohodě. Když pak ale ve 42.minutě právě Treille snížil, začala Sparta pravidelně zasypávat Cikánka nebezpečnými střelami a co čert nechtěl, minutu před koncem vyrovnal střelou od modré Ondřej Kratěna a poslal víceméně jednostranný zápas do prodloužení. „ Tam se nám povedlo vstřelit vítěznou branku, díky které jsme nakonec celý zápas vyhráli,“ dodal.

Sacha Treille

Strůjcem úspěchu byl v prvním utkání play-out francouzský útočník Sacha Treille, který zezačátku třetí třetiny snížil na 2:3 a nakopnul svůj tým k cestě za vyrovnáním. Paradoxně potopil svého bývalého zaměstnavatele – ještě před nedávnem působil na Kladně. „Pro mě není důležité, komu jsem vstřelil gól. Nejsem nějak šťastnější, že jsem skóroval proti Kladnu, je to pro mě prostě soupeř, jako každý jiný z třinácti týmů v extralize,“ svěřil se s úsměvem. A jak se to vlastně stalo? „Vjeli jsme do útočného pásma a měli jsme trochu víc prostoru, tak jsem si sjel před bránu a tečoval střelu Radka Phillipa mezi nohy brankáře, byl to víceméně šťastný gól,“ popisuje gól ze 42. minuty.

Série play-out není ani pro hráče ani pro hokejové publikum nějak zvlášť atraktivní. Každý ji vnímá jinak ale všichni se shodnou, že je to spíše povinnost než nějaký chtíč hraní hokeje. „Když jsem přišel na Kladno, tak mi bylo řečeno, že play-out nejspíš budeme hrát, takže jsem byl prakticky připravený, že to tak dopadne. Pak jsem přestoupil do Sparty a snažím se nějak nemyslet na to, že to, co hrajeme, je zrovna play-out. Snažíme se hrát co nejlépe v každém zápase a chceme ukázat, že v příští sezoně to bude o mnoho lepší,“ doufá francouzský útočník.

S bratrem Yorickem, který v Holešovicích působí od začátku této sezony, si ještě zahrát nestihl. Yorick si v lednu poranil vazy v koleni, a bratři si tak budou muset na zápas, ve kterém si spolu ve sparťanském dresu zahrají, ještě počkat. „Yorick se pomalu dostává ze svého nepříjemného zranění, už začal trochu posilovat, tak doufám, že se brzy vrátí na led a budeme spolu hrát,“ říká znovu s úsměvem. Po zápase si velmi dobře naladěný Sacha Treille povídal s Martinem Látalem, hráčem Kladna. On však nebyl jediný, se kterým Sacha mluvil. „Před zápasem jsem mluvil s pár kamarády z Kladna. Říkali, že to není jednoduchá situace jak pro nás, tak samozřejmě i pro ně. Chtěli dnes vyhrát, ale naštěstí se jim to nepovedlo,“ dodal na závěr.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Řepík: Dobré dva body, Machy chytal skvěle

SPA - MBL 3:2p - Po prodloužení bereme dva body

Kudrna: Cenná výhra, odveta byla náročnější

Jakub Štáfek: Jak ze sebe vypustit ďábla