1. 10. 2023 Matyáš Kot

Sobotka: Chyběl nám pohyb a myšlenka

Série vítězství je u konce, i přes řadu obrovských šancí jsme proti Kometě neskórovali a poprvé v sezoně prohráli. "Chyběl nám pohyb a myšlenka jít s pukem do branky, je to ponaučení do dalšího zápasu," řekl Vladimír Sobotka, který se do sestavy vrátil po krátké pauze zaviněné zraněním.

Jak se ti smolný zápas hodnotí?
Byl to těžký zápas, šance jsme měli, Dominik Furch je ale dobře podržel. Myslím si, že se musíme tlačit více do branky, protože jsme hráli moc po rozích. Řekli jsme si to po zápase, ať víme, co do úterka zlepšit.

Překvapilo vás trošku pomalejší tempo první třetiny?
Taky mi to tak trochu přišlo. Ale jak jsem říkal, nám je jedno, co Brno nebo jakýkoliv tým hraje, my se soustředíme sami na sebe. Myslím si, že nám tam chyběl pohyb, myšlenka jít s pukem do branky a ne hledat další hráče. Soupeř se navíc dobře stahoval do brankového prostoru, kde nám to pochytávali.

Nezaskočil vás smolný rozhodující gól?
Byl tam souboj, po kterém si Něma nešťastně hodil puk do branky. Abych řekl pravdu, situaci si moc nevybavuji. Dostali jsme gól, určitě tam něco špatného bylo, ale bohužel se i takové situace stávají.

Tentokrát nevyšla coach challenge, myslel si, že gól nebude uznán?
Zkusili jsme to, nevyšlo to, takhle to v hokeji je. Poté jsme měli dalších devatenáct minut na to, abychom vstřelili gól, ale bohužel se nepodařilo. Ponaučení do dalšího zápasu, vzít puk a jít s ním více do branky a nehledat nikoho dalšího

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Soupeř pro čtvrtfinále: existuje pět možností

Kempný: Rekord je hezký, bodů mohlo být i víc

SPA - MBL 2:1 - Rekordní vrchol základní části!

Nová aplikace HC Sparta+ je tady!