17. 2. 2023 Daniel Ryl

Sobotka: Forma roste celému týmu

K vítězství na ledě Českých Budějovic přispěl třemi asistencemi útočník Vladimír Sobotka, jenž si pochvaloval výkon celého týmu. "Týmová forma je výborná. Předvedli jsme dobrý výkon, pohybově jsme byli lepší a měli jsme pár dalších tutovek. Ze zbytečného oslabení si musíme vzít ponaučení," varuje po třináctém utkání s bodem v řadě.

Škoda ztraceného bodu, který nám mohl zajistit čtvrtfinále?
Zbytečně jsme se dostali do oslabení tři na pět. Oni přesilovku využili, což nás mrzí. Bereme to jako ztracený bod, protože na konci zápasu musíme udržet nervy na uzdě. Už se ale soustředíme na Liberec.

Dva góly kapitána jsou skvělý počin, ale co by dělal bez dvorního nahrávače, co?
Řepa je střelec, jsem rád, že se mu daří. Svoje statistiky bych nekomentoval, to je zbytečný. (usmívá se) Forma roste celému týmu.

Bylo cítit, že České Budějovice hrají o přežití?
Byl to dobrý test pro nás. Bojují o přežití, zatímco my se připravujeme na další krok v sezoně. Neohlížíme se pod sebe, koukáme na sebe a posouváme se týmovou prací.

Úvod druhé třetiny okořenila také strkanice, byla férová?
Určitě! Šli jsme všichni do souboje, nějak jsme se vzájemně podrželi, ale nic vážného bych v tom nehledal.

Start obou třetin pozdržel úklid ledu po špinavých autech v přestávkovém programu, bylo to nepříjemné?
Rozhodně je to nepříjemné, ale nevyvedlo nás to z míry. Z naší strany jsme předvedli kvalitní výkon od začátku do konce. Musíme si vzít jen ponaučení z chyb a jít do dalšího zápasu.