22. 3. 2022 Petr Pavlík

Sobotka: Série není u konce, musíme přitvrdit

VLADIMÍR SOBOTKA zařídil vyrovnávací trefu v první třetině, když svou prudkou dělovkou nedal libereckému brankáři šanci. I díky rychlému vyrovnání sparťané překlopili zápas na svou stranu a zvítězili 3:2. „Věděli jsme, že se soupeř nepoloží. Před zápasem jsme si jasně řekli, co chceme hrát. Věděli jsme, že soupeř bude aktivnější a bude chtít vyhrát, což se nakonec potvrdilo. Ustáli jsme jejich tlak a dovedli zápas k vítězství,“ komentoval spokojeně zkušený útočník.

Druhé čtvrtfinálové utkání proti Liberci bylo daleko vyrovnanější, přesto jsme zvládli udělat druhý krok a vedeme v sérii 2:0. Jak bys ohodnotil náš výkon?
Věděli jsme, že se soupeř nepoloží. Před zápasem jsme si jasně řekli, co chceme hrát. Věděli jsme, že soupeř bude aktivnější a bude chtít vyhrát, což se nakonec potvrdilo. Ustáli jsme jejich tlak a dovedli zápas k vítězství.

Ve čtvrtfinále jsme vstřelili už pět gólů v přesilových hrách, ve kterých se nám aktuálně hodně daří. Čím to?
Je super, že jsme dali už tolik gólů v početních výhodách. Přesilové hry jsme nějaký čas trénovali, za mě jedině spokojenost. V týmu máme dvě formace, které pravidelně chodí na přesilovky. Máme nacvičené signály, které si chceme z tréninku přenést do zápasu a pak z nich těžíme.


Jak moc tě mrzí neproměnná šance dva na nikoho v průběhu utkání?
Samozřejmě moc, v takových situacích bychom měli dávat góly. Možná jsem měl Řepovi kotouč lépe připravit nebo zkusit udělat něco jiného. Bohužel jsme situaci neproměnili, ale hlavní je, že jsme vyhráli.

Co očekáváš od pokračování čtvrtfinálové série v Liberci?
Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. Jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát. Soupeř se rozhodně sám neporazí. Musíme na sobě stále pracovat a zlepšovat se. V týmu mají řadu zkušených hráčů, kteří tvoří hru. Myslím si, že to ještě bude vyrovnaná série, která zdaleka není u konce. Jedeme na vlně, chceme vyhrávat.

Co konkrétně zlepšit do příštích zápasů?
Myslím si, že určitě hru v osobních soubojích. Zdálo se mi, že jsme jich v průběhu utkání moc nevyhráli. Zaměříme se na to a půjdeme do další těžké bitvy. Těšíme se.

×
Dnes v 14:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Třince jedeme vrátit sérii do Prahy

DOR: TRI - SPA 4:0 - První semifinále pro Třinec

Tomášek: Sil máme ještě dost!

Kempný: Dál musíme jít s čistou hlavou