5. 4. 2015 Lucie Strouhová, Nikol Bobková

Souboj: Filip Novotný v. Šimon Hrubec

Leží na nich největší tíha zodpovědnosti. Gólmani jsou v play off klíčovými osobami svých mužstev. Tyto slova potvrzují také Filip Novotný a Šimon Hrubec. Oba dva v semifinálové sérii předvádějí vynikající zákroky a drží svá mužstva ve hře o extraligové finále. V pátém semifinálovém duelu, který došel až do samostatných nájezdů, jsme tak podrobně sledovali právě muže v maskách.

#35 Filip Novotný

Třiadvacetiletý Novotný začal ve Spartě na pozici dvojky. Svými výkony ale brzy předčil slovenského gólmana Staňu a čím dál tím více si říkal o slovo. Poté, co Staňa ukončil ze zdravotních důvodů sezonu předčasně, muselo vedení řešit brankářský rébus znovu.

Jenže Novotný neponechal nic náhodě a přesvědčil trenéry, že ve svém raném věku pozici jedničky zvládne. Krátce před koncem přestupního termínu přivedli Pražané ještě Jaroslava Januse, který kryje talentovanému mladíkovi záda na pozici dvojky.

V nadstavbové části Novotný potvrzuje, že se v něm trenéři nemýlili. Čtvrtfinálovou sérii zvládl na výbornou a rovněž v semifinále s Třincem je Holešovickým oporou. V pátém zápase sice chyboval, ale celu další řadou vynikajících zákroků své zaváhání brzy napravil.

Momenty Filipa Novotného:

6:27 - Po špatné rozehrávce se puku zmocnil Polanský, který viděl před brankou volného Hrňu. Ten před rozhozeným Novotným nezaváhal.

12:23 - Obránci nechali Novotného ve štychu před osamoceným Douderou. Na bekhendovou kličku si Novotný sáhl lapačkou, ale druhé brance Ocelářů nezabránil.

31:55 - Přečíslení dva na jednoho Adamského s Irglem dokázal Novotný vyřešit s klidem a udržel Spartu ve hře.

49:15 - Plíhal osamocený před brankou mohl vrátit Třinci vedení, Novotný byl ale znovu na místě. Vynikajícím zákrokem zneškodnil další příležitost Slezanů.

72:13 - Růžička se před brankou obtočil šikovně okolo beka a zůstal před Novotným zcela sám. Novotný v rozkleku nadvakrát skvěle zneškodnil velkou šanci domácích.

80:00 - V šesti sériích nájezdů byl překonán třikrát. V první sérii ho překonal Klepiš kličkou do backhandu, ve druhé Irgl minul, ve třetí sérii Novotný pokryl nájezd Polanského. Ve čtvrté sérii si poradil s Klepišovým blafákem, v páté a šesté ho střelou překonal Irgl.

#30 Šimon Hrubec

Šimon Hrubec působí u Ocelářů třetí sezónu a pravidelně chytá větší porci utkání. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se střídal s Peterem Hamerlíkem, ale svou pozici prvního brankáře bohatého klubu si udržel.

V play off pustil svého kolegu mezi tyče pouze jedinkrát, jinak vždy hájil barvy Třince v kleci sám. V pátém semifinálovém zápase mu vydatně pomáhala domácí obrana, přesto dokázal vyřešit několik klíčových okamžiků ve prospěch Třince. Zneškodnil velké příležitosti Sparty a v nastaveném čase mu po pokusu Kumstáta pomohla tyč.

Zvítězil na nájezdy, když dokázal ze šesti sérii čtyřikrát zasáhnout, a výrazně tak přispěl ke třetímu vítězství Ocelářů v semifinále.

Momenty Šimona Hrubce:

26:20 - Sparťané do druhé třetiny vlétli a Hrubec musel být neustále na pozoru. Zcela sám před Hrubcem operoval Vondrka, na brankáře domácích ale nevyzrál.

38:00 - Hrubec byl krátký již na dělovku Poláška, která rozezvučnila břevno, neporadil si ani s pohotovou dorážkou Pecha. Sníženo!

40:32 - Po parádní kombinaci Dragouna s Kumstátem Hrubec nedosáhl na ránu z první druhého jmenovaného. Srovnáno!

70:08 - Po křídle se prosmýkl Kumstát a uháněl sám na Hrubce, s jeho zakončením si ale maskovaný Ocelář znovu poradil.

75:40 - Další velká příležitost Pražanů! Po kombinaci Pecha s Kumstátem zvonila za Hrubcem znovu tyč!

80:00 - V první sérii nájezdů Hrubec chytil střelu Pecha, poté ztečoval nad branku střelu Vondrky. Ve třetí sérii ho překonal Buchtele blafákem do backhandu, ve čtvrté stejný hráč zkoušel střelu mezi betony a tentokrát neuspěl. V páté a šesté sérii jel opět Pech. Proti němu si Hrubec nejprve hodně vyjel a inkasoval, v šesté sérii jeho kličku do backhandu mezi betony pokryl, a zajistil tak svému týmu výhru.

Statistiky
#35 Filip Novotný
#30 Šimon Hrubec
Odchytané minuty:
80
80
Inkasované branky:
3
2
Zásahy:
37
30
Úspěšnost zákroků:
94,87 %
93,75 %
Chycené puky:
13
11
Vyražené puky:
24
19
Přikryté puky:
5
4
Úspěšné rozehrávky:
23
5
Neúspěšné rozehrávky:
3
2

Foto: Marian Ježowicz / hcocelari.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos

Sparťanská pětka: charitativní běh Stromovkou

Junioři odstartují sezonu proti Plzni