3. 4. 2015 Daniel Ryl, Pavel Hrdina

Souboj: Michal Barinka v. Rostislav Klesla

Domácí odvety Sparta zvládla a na svém ledě srovnala stav série. K vydřeným výhrám pomohl dříč Michal Barinka, jehož úkolem je pořádek v defenzivě a před brankou Filipa Novotného. Jak si sparťanský obránce vedl v porovnání s kapitánem a třineckým buldokem Rostislavem Kleslou?

#42 Michal Barinka

Kanadské body nesbírá jako na běžícím páse a při útoku Sparty většinou opouští obranné pásmo jako poslední. I přes to se z Michala Barinky stal pilíř sparťanské defenzivy. Nesmlouvavý obránce se během domácích zápasů činil a třineckým hráčům dával důrazně najevo, kdo je v Holešovicích pánem.

Michal Barinka byl po základní části nejlepším sparťanem v Radegast indexu

Barinka se během obou domácích zápasů nevyhýbal osobním soubojům a po odpískání se často pustil do ústní či fyzické potyčky s útočícími Oceláři. Barinka sice k vítězství žádný bod nepřidal, ale pro Spartu byl v cestě za úspěchem velmi důležitý. Účastník olympiády v Soči se ovšem několikrát opřel do puku a od modré čáry prověřil brankáře Hrubce či Hamerlíka.

Ve druhém utkání dokonce nastupoval v přesilovkách, v nichž nahradil Adama Poláška, který obdržel ránu do ucha a musel na šití. Do utkání se ovšem vrátil a společně se svými spoluhráči a Michalem Barinkou dokázali vydřít důležité druhé vítězství.

Momenty Michala Barinky v prvním utkání:

36:52 – Ve druhé třetině o sobě dal Barinka vědět. Jeho dva jedovaté pokusy proletěly těsně vedle třinecké branky, ale tlak Sparta branku nepřinesl.

37:58 – Po prvním gólu Třince se před brankou dostal do křížku s Tomášem Plíhalem. Následně se strhla mela, ale na souboj obou kohoutů nedošlo. Plíhala si totiž chytil Tomáš Rolinek, který sundal rukavice a jeho spoluhráč ho pouze povzbuzoval.

58:08 – Před hromadnou bitkou ještě sundali rukavice Rostislav Klesla a Petr Kumstát. Na začátku jejich souboje se mezi ně ovšem připletl Plíhal, což se Barinkovi nelíbilo a ke třineckému útočníkovi dojel. Oba se pošťuchovali, ale šlo spíše o slovní přestřelku.

Momenty Michala Barinky ve druhém utkání:

04:04 – Sparta kombinovala v útočném pásmu, ale po nepřesné přihrávce se puk odrazil k mantinelu. Třinecký útočník Vladimír Dravecký už nabíral rychlost a pravděpodobně by ujížděl sám na branku. Na modré ovšem zasáhl Barinka, soupeře si podržel a dostal dvouminutový trest.

07:05 – Barinka rozdal během obou zápasů sedm hitů. Zejména první ve druhém utkání stál za to. Obránce Sparty si v rohu kluziště počkal na Jiřího Polanského a bodyčkem ho poslal k ledu, za což si vyslechl aplaus tribun.

19:10 – Oceláři dokázali zavařit sparťanské defenzivě a do zajímavé střelecké pozice se dostal Klesla. Barinka mu ovšem skočil do střely a ukryl puk pod svým tělem.

#27 Rostislav Klesla

Kapitána Ocelářů by chtěl ve svém týmu asi každý trenér. Rostislav Klesla si v NHL vybojoval pověst spolehlivého dříče, který si dokázal v obranném pásmu sjednat pořádek. Zkušený obránce byl jednou z klíčových postav Třince v základní části a také v play off prokazuje, jak moc je pro svůj tým důležitý.

Rostislav Klesla je s Ružičkou nejtrestanějším ocelářem v play off

Klesla se zapojuje do útočných kombinací, ale zároveň si zodpovědně plní své defenzivní povinnosti. Na Spartě ovšem tentokrát porážkám nezabránil. Často se zapojoval do strkanic před oběma brankami a dokázal se postavit za své spoluhráče, což potvrdil v prvním utkání. V závěru zápasu totiž prokázal své bitkařské zkušenosti z NHL a poslal k ledu Petra Kumstáta.

S Kleslovým stylem hry není překvapující, že společně se Štefanem Ružičkou je nejtrestanějším Ocelářem v play off. Na kontě má už čtrnáct trestných minut a osm z nich nasbíral právě ve dvou pražských zápasech.

Momenty Rostislava Klesly v prvním utkání:

37:57 – Několikrát se Klesla pustil do křížku s Miroslavem Formanem a jeden ze soubojů před brankou vyvrcholil shozenými rukavicemi. Oba borci už byli připraveni, ale rozhodčí je od sebe roztrhl. Oba dva obdrželi dvě minuty za hrubost.

33:10 – Sparta si vytvořila tlak v útočném pásmu, který vyvrcholil střeleckým pokusem Réwaye. Kapitán Ocelářů si do jeho střely lehl a dokázal pod sebou ukrýt kotouč. Brankář Hrubec po svém kolegovi skočil, aby se nevylučovalo.

58:08 – Necelé dvě minuty před koncem za stavu 1:3 Klesla podrazil ve vlastním obranném pásmu Petra Kumstáta, kterému se to nelíbilo. Po krátkém postrkování oba hráči sundali rukavice a Klesla ukázal, co se v zámoří naučil. Bitku sice vyhrál, ale jeho spoluhráčům už to k závěrečnému trháku nepomohlo.

Momenty Rostislava Klesly ve druhém utkání:

19:15 – Třineckému kapitánovi nejprve zhatil šanci Barinka, ale po vhazování v útočném pásmu se bývalý hráč Columbusu či Arizony opřel do puku znovu a tentokrát musel jeho střelecký pokus pokrýt brankář Novotný.

30:43 – Klesla se vracel z trestné lavice a na útočné modré dostal kotouč do jízdy. Třiatřicetiletý bek ovšem ztroskotal na lapačce Novotného a Sparta z následného protiútoku srovnala stav utkání.

59:10 – Obránce Slezanů schytal při obranném zákroku nepříjemný zákrok a okamžitě zamířil na střídačku. Na ní se nechal ošetřit sprejem.

#42 Michal Barinka
#27 Rostislav Klesla