5. 10. 2012 Tereza Velikovská, David Mencl

Souboj hráčů: Sobotka vs. Pacovský

P r a h a - V prvním derby sezony jsme opět sáhli k souboji hráčů. Tentokrát jsme vybrali nejproduktivnější borce obou týmů. Sparťanské barvy hájil DOMINIK PACOVSKÝ, ty červenobílé posila z NHL VLADIMÍR SOBOTKA. V souboji pražských rivalů však ani jeden další body do sbírky nepřidal, ačkoliv podali oba dobrý výkon. Duel tak pro ně vyzněl nerozhodně.

#11 Vladimír Sobotka

Pětadvacetiletý forvard je spolu s Romanem Červenkou tahounem Růžičkovy družiny, spolu jasně kralují kanadskému bodování, ačkoliv nenastupovali od začátku sezony. V souboji se Spartou nastupoval v prvním útoku s Romanem Červenkou a Tomášem Pospíšilem.

11 (4+7)
tolik kanadských bodů už Sobotka nastřádal

Do kádru Slavie se kvůli výluce vrátil poprvé od sezony 2006/2007. Poté totiž odešel do zámoří, ke střídavě působil v NHL a v nižších soutěžích. Okusil příchuť Bostonu Bruins, minulou sezonu strávil v sestavě St. Louis Blues.

Sobotka chodí na přesilovky i oslabení, v početních výhodách urychluje kombinaci rychlými nahrávkami na krátkou vzdálenost. Poctivě se vracel dozadu, podal jako obvykle velmi dobrý výkon. Jediné, co jeho výkonu chybělo, byla branka, ke které měl především ve třetí třetině velmi blízko. Štěstí mu sice v derby nepřálo, přesto zůstává nejproduktivnějším slávistou v letošní sezóně.

Momenty Vladimíra Sobotky v utkání:

12:28 - Po chybné sparťanské přihrávce se podél levého mantinelu dostal Sobotka do úniku a z levého kruhu chtěl prověřit Neuvirtha. Jeho pokus byl ale sražen mimo tři tyčky.

18:25 - Sobotka vyslal pěknou přihrávkou na svého parťáka z útoku, Červenku, který však ve stoprocentní příležitosti nedokázal překonat gólmana.

32:49 - Sobotka se dostal mezi kruhy k odraženému kotouči a okamžitě ho poslal na branku. Neuvirth byl však připraven a tvrdou ránu zneškodnil.

51:06 - Sobotka se ve vlastním pásmu zmocnil puku a prokličkoval téměř celé hřiště až na útočnou modrou čáru, odkud vystřelil zápěstím. Hostující brankář se musel činit, aby tuhle příležitost zpacifikoval.

55:43 - Puk se dostal před branku, kde se Sobotka zmocnil kotouče, ale ani naněkolikrát nedokázal propasírovat kotouč přes několik sparťanských hráčů až do klece.

#66 Dominik Pacovský

Dvaadvacetiletý hbitý útočník měl před derby na kontě deset kanadských bodů. V souboji s pražským rivalem, do kterého naskočil na křídle elitní první formace spolu s Jaroslavem Hlinkou a Ivanech Rachůnkem, žádné další body ale ani on nepřidal.

10 (4+6)
dosavadní účet Dominika Pacovského

Pacovský nicméně potvrdil, že je v současnosti jedním z nejlepších hráčů sparťanského kádru. Hraje oslabení i přesilové hry, tlačí se do zakončení, vybojovává puky na soupeři v útočném i obranném pásmu. I když je posledním zakončujícím hráčem z pětky na ledě, při protiútoku je opět jako první vzadu při plnění defenzivních povinností.

Derby pro něj bohužel skončilo dost nešťastně. Po srážce v 50. minutě byl z ledu odveden lékaři, kteří mu ledovali krk, o první formace se nastálo nevrátil, naskočil na led už jen ojediněle v pár střídáních. A to z toho důvodu, že utrpěl zranění hlavy, po utkání byl odvezen do nemocnice s otřesem mozku.

Momenty Dominika Pacovského v utkání:

03:20 - Pacovský srdnatě vybojoval puk za brankou soupeře na slávistických becích, vyjel si s ním před branku do prostoru mezi kruhy a tvrdé vypálil, Durch vyrazil jeho střelu ramenem nad. Další podobný výjezd si připsal i o několik minut později, opět bez gólového efektu.

16:10 - Prodloužil si střídání a zůstal na ledě v době slávistického tlaku ještě s kolegy z druhého útoku. Před brankou vybojoval puk a v pádu ho poslal na zakázané uvolnění, aby přerušil slávistický nápor.

35:40 - Pacovský se v levém kruhu ve zmatku srazil se spoluhráčem, volný útočník červenobílých Michal Poletín se následně nepokrytý dostává k puku a střílí druhou a vyrovnávací branku domácích. Pacovský si připisuje mínus bod za účast na ledě při obdrženém gólu.

49:14 - Na modré čáře došlo k nepříjemnému kontaktu s Jiřím Kučným, Pacovský se zvedá z ledu jen velice těžko a v doprovodu na střídačku je podpírán lékaři. Na lavičce mu ledují krk. V první formaci jej nahradil Dominik Simon.

53:06 - Odchází na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění, oslabení jeho kolegové zvládají odehrát.