30. 9. 2011 Nikol Bobková

Souboj hvězd: Broš vs. Gáborík řečí čísel pod lupou

Dlouho očekávaný souboj mezi velkoklubem nejvyšší české soutěže a slavnými Rangers byl ostře sledovaný. Družinu Josefa Jandače vedl vstříc zámořskému celku kapitán Michal Broš, proti němuž se v první lajně proháněl ostrostřelec Marián Gáborík. Oba elitní útočníky svých celků jsme ve čtvrteční večer pod střechou Tesla Areny sledovali pod lupou.

Zatímco olomoucký odchovanec Broš už je v zápasové zátěži a se Spartou zahájil nový ročník nejvyšší domácí soutěže, pro slovenského legionáře Gáboríka v dresu Rangers šlo stále o přípravné období. Přesto si na ledě křídelník prvního útočného komanda New Yorku vedl znamenitě.

Už v prvním střídání nebezpečně pálil na Pöpperleho a předeslal tak, že v utkání bude pro sparťanskou družinu velkým nebezpečím. Nastupoval pravidelně vedle centra Richardse a forvarda Wolskiho. Prostor dostal rovněž v přesilových hrách a tváří v tvář maskovanému muži Sparty se nakonec ocitl čtyřikrát.

Vynikal svou rychlostí a technickými finesami, s hvězdným Richardsem si rozumněl. Pálí ostře a přesně, branku nemine, navíc nekazí pasy na spoluhráče. Kouč Tortorella na Gáboríka bude v sezóně hodně spoléhat a rodák z Trenčína se před úvodem slavné NHL jeví v dobrém světle.

Kapitán Sparty Michal Broš vedl také ve sváteční večer její první útok. Zatímco v lize je jeho doménou vhazování, tentokrát se mu příliš v této statistice nedařilo.

Nakonec se pokusil ohrozit brankáře Birona dvakrát, zejména nebezpečná teč v první třetině nadělala Bironovi obrovské problémy. Broš, stejně jako celý tým Jandače, odvedl na ledě maximum a srdnatě rval se za dobrý výsledek. To se Spartě nakonec bezesporu podařilo, z duelu vyšla se zdviženou hlavou.

Statistiky Michal Broš Marián Gáborík
Góly: 0 0
Asistence: 0 0
Body: 0 0
+/-: -1 0
Buly (vyhraná / celkem): 5/14 0/0
Trestné minuty: 0 0
Střely na bránu: 2 4
Střely mimo: 0 0
Hity: 0 0
Povedené přihrávky: 10 23
Pokažené přihrávky: 5 2
Čas strávený na ledě: 15:35 15:07
Čas v přesilovce 5 na 4: 2:05 3:54
Čas v oslabení: 1:34 0:00
Nejdelší pobyt na ledě: 1:12 1:25
Nejkratší pobyt na ledě: 0:15 0:04

Momenty Mariána Gáboríka v utkání:

0:17 – Hned v prvním střídání pálil Gáborík z kruhu, Pöpperle včas proti jeho střele vyrazil a přerušil hru.

8:34 – Gáborík šel podél mantinelu tak vehementně, až jej nedovoleně musel zastavit Kasík. Rangers se naskytla možnost přesilové hry.

20:20 - Gáboríkovu střelu Pöpperle viděl a vytěsnil ji vyrážečkou.

29:22 – Ihned po vhazování skryl Gáborák svůj pokus za hráče, i tentokrát byl brankář Sparty na místě.

30:04 – Gáborík prudkým pasem pasem našel Delzzota, jenž tečí ztroskotal na rozkleku Pöpperleho.

36:42 – Přečíslení dva na jednoho, Gáborík viděl před brankou volného Callahana, který v dobré příležitosti nedokázal vypálit.

58:37 – ještě v závěru utkání zkoušel slovenský forvard bekhendem ohrozit brankáře Sparty, ten znovu malý česko-slovenský souboj vyhrál.

Momenty Michala Broše v utkání:

2:51 – Broš se vřítil do třetiny, v souboji jeden na jednoho však nedokázal umotat beka NY Rangers.

14:42 – Centr první formace šikovně tečoval ránu od modré čáry, gólman Biron špičkou betonu na poslední chvíli puk u vzdálenější tyče vytěsnil.

23:15 – Broš se vydal sám mezi dva beky Rangers, kousek za modrou čárou zkoušel stahovačku a střelu švihem. Biron byl na místě.

25:45 - Při obdržené brance stál Broš před brankou, když ani on dokázal zastavit Anisimova střílejícího do prázdné klece.