30. 11. 2011 T.Zatloukal, J.Liebreich, R.Mana

Souboj zámořských posil: Alex Foster vs. Jon Sim

Oba pražské celky spoléhají na hokejisty ze Severní Ameriky, Sparta před startem sezóny angažovala Američany Troye Milama s Alexem Fosterem, Slavii v listopadu posílil Kanaďan Jon Sim. V úterním derby jsme detailně sledovali herní projev obou forvardů, tedy sedmadvacetiletého Fostera a o pět let staršího Sima.

Alex Foster

Lídr třetí formace Sparty tentokrát nepatřil k nejvýraznějším mužům zápasu, přesto opět odvedl kus poctivé práce. Skvěle bránil, poctivě se vracel a odebíral soupeři kotouče. Směrem dopředu byl poněkud bezzubý, nedostal se do jediné vážnější šance. Alexův přínos pro holešovický celek ovšem tkví hlavně v precizním bránění, a to zvládl i pod tlakem derby se Slavií perfektně. Oproti jiným utkáním zklamal na buly, nevyhrál ani polovinu vhazování. Jeho výkonu chyběla především střelba, gólmana Kopřivu neohrozil jedinou ranou. V závěru třetí třetiny na sebe upozornil potyčkou s Krejčíkem.

Momenty Alexe Fostera v utkání:

1. třetina - Foster patří k nejčastěji nasazovaným hráčům proti přesilovkám hostí.

34:00 - Může se dostat do brejku, ale ztrácí stabilitu, padá na led a o slibnou šanci přichází.

35:38 - Potvrzuje pověst obětavého hráče, lehá si do střely jednoho z beků Slavie.

50:04 - Společně s Rachůnkem a Treillem dusí slávisty v jejich obranném pásmu, i přes slušný závar nedávají gól.

51:40 - Při oslabení Sparty vyhrává vhazování a pohotově osvobozuje bránící kvartet.

59:08 - Dostává se rozmíšky s Krejčíkem, rozhodčí oceňují jejich počínání dvěma minutami.

Jon Sim

Zprvu nenápadný, poté nebezpečný. Sim na sparťanském ledě ukázal, proč se o něm mluví jako o jedné z nejlepších posil sešívaných. když připravil vyrovnávající gól hostí. Až do poloviny zápasu se přitom k ničemu nedostal, ožil teprve po své první ráně mezi tři tyče. Začal častěji pálit i lépe tvořit hru. Několikrát se dostal díky prudké povaze do konfliktu s beky domácích, pokaždé se vše obešlo bez vyloučení. Zlepšený výkon v druhé půli klání podtrhl exkluzivním pasem , kterým našel zcela volného Krenželoka. Povedená přihrávka vynesla Slavii bod a Simovi vítězství v našem souboji hráčů.

Momenty Jona Sima v utkání:

32:49 - Sim pálí zápěstím, Pöpperle má s ránou problémy, nakonec puk ukrývá pod vyrážečkou.

36:09 - Šikovnou příhrou nachází Duška, ten ovšem v zakončení selhává.

36:24 - Dostává se k puku díky vyhranému souboji s Bližňákem, tlak sešívaných končí faulem Husáka.

54:49 - Dušek předkládá kotouč, Sim pálí. Pöpperle bez problémů vyráží, kryje i Jonův pokus o dorážku.

58:24 - Vítězí v souboji za brankou a servíruje backhandový pas na hůl Krenželoka. Gól!

65:00 - Při samostatném nájezdu se rychle rozjíždí proti Pöpperlemu. Je vychytán.