5. 2. 2011 Oliver Sálus

Sovík: Jsem rád, že tady můžu být, i když se zrovna nedaří

P r a h a - Do utkání s favorizovaným Litvínovem nastoupil junior Robert Sovík nejprve jako třináctý útočník. V osmé minutě se však zranil jeho spoluhráč Ton, a tak talentovaný forvard naskočil do zápasu. Jeden z tahnounů juniorky věří, že se pro něj najde místo i v playout.

Sparta se momentálně nachází v pozici, která jí umožňuje dávat větší šanci mladým hráčům. Jedním z nich je nadějný tahoun juniorky Robert Sovík. Proti Litvínovu to byl jeho třetí start za sparťanské áčko. Domácí však v zápase podlehli svému soupeři 3:1. „Prohra je vždycky špatná. Já jsem začínal jako třináctý útočník, což moc nenaznačovalo, že bych se vůbec dostal na led. Bohužel shodou okolností se zranil Petr Ton, a tak jsem dostal šanci,“ hodnotil zápas, ve kterém od osmé minuty utkání pravidelně chodil na led. „Přesně jsem neviděl, co se Petrovi stalo, ale řekl bych, že si narazil koleno,“ komentoval zranění kanonýra Tona. „Snad to nebude nic vážného“, dodal.

Sparťany v zápase sužovala již poněkud okoukaná situace, málo stříleli a špatně bránili. První gól litvínovských na sebe nenechal dlouho čekat, hned první defenzivní chybu využil Viktor Hübl. Domácí se sice počátkem sedmé minuty útočně probudili, ale vyrovnání to nepřineslo. „Ve druhé třetině byla naše krize hodně vidět. Málo jsme stříleli, a když už se nám povedlo vystřelit, tak to ani neohrozilo brankáře,“ popsal prostřední část talentovaný útočník. Veškeré snahy sparťanských útočníků bez problému hasil ve skvělé formě chytající Martin Volke. „Já sám jsem na něho nevystřelil, ale přijde mi jako hodně kvalitní brankář, především jeho rozehrávka, ta je hodna brankářům, kteří chytají v NHL.“ Před dnešním zápasem měl Volke procentuální úspěšnost nad 95 procent a celý tým pod novým trenérem dosud neprohrál v základní hrací době. V závěrečném dějství se velmi silnému soupeři vyplatil rychlý nástup a opět po dvou chybách v obraně navýšil skóre na 3:0.

Robert Sovík v akci
Robert Sovík v akci

Robert Sovík dostal příležitost naskočit do extraligy už tuto sezonu, bohužel však právě v době, kdy se Spartě nedaří tolik, jak byli fanoušci i sami hráči zvyklí. „Jsem moc šťastný, že jsem dostal šanci už v letošní sezoně, i když to má malinko hořkou příchuť,“ potvrzuje fakta svými slovy útočník. Ve vzduchu visí otázka, jestli se mladým hráčům, kteří za Spartu momentálně nastupují, lépe vyhrává v juniorce, než prohrává v A-mužstvu. „V juniorce dostávám víc prostoru a vcelku se nám daří, ale tady v A-mužstvu, to je prostě úplně něco jiného. Kvůli místu v sestavě Sparty jsem vlastně odmala dřel, a konečně se to povedlo, takže jsem šťastný, že můžu hrát, i když se zrovna nedaří,“ má jasno Sovík.

Zatím se neví, v jaké sestavě Sparta nastoupí do playout, ale s největší pravděpodobností dostane příležitost mládí, jak už se tak děje v posledních utkáních. Je tedy dost možné, že hráči jako Luňák, Karpov, Žálčík, nebo právě Sovík v playout ukáží, co v nich je, a do příštího ročníku extraligy dostanou vstupenku do sestavy A-mužstva. „Dostáváme info ze dne na den, zítra ráno mám přijít na trénink s A-mužstvem, kde se asi dozvím, jestli budu hrát i v neděli. Ještě mám nějaké zápasy s juniorkou, ale doufám, že se dostanu do hry i tady v áčku, třeba v play-out,“ věří šikovný forvard. Vše je tedy zatím ve hvězdách, respektive v hlavách trenérů Hořavy s Rulíkem. Brzy ale už ono tajemství se sestavou Sparty bude prozrazeno…

×
Odehrané 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

KLA - SPA 3:2 - Drama bez bodového zisku

Horák: Machy má teď víc gólů než já

Permanentky na novou sezonu v prodeji!