29. 8. 2023 Marek Táborský

Sparta a Vilgain: Partnerství, které zvolili hráči

Nově vzniklá spolupráce mezi značkou Vilgain a HC Sparta Praha klade důraz na kvalitní stravování a jeho vliv na sportovní výkon nejen u hokejistů. Jeden z předních hokejových klubů české extraligy plánuje obohacovat své členy o znalosti týkající se kvalitní a nutričně vyvážené stravy, kterou sportovci pro správnou funkci těla potřebují. Dlouhodobé partnerství bylo zahájeno inspirativní přednáškou pro mladé hokejisty HC Sparta Praha.

Produkty Vilgain nově v hokejové kabině

Jedná se o spolupráci, kterou odstartovali samotní hráči Sparty. “Je to tak. Když se řešilo, se kterou značkou doplňků nově spolupracovat, v kabině jsme navrhli, zda by to nemohl být právě Aktin. Produkty Vilgain totiž spousta z nás dlouhodobě využívá a sedí nám,” říká Miroslav Forman, odchovanec a dlouholetá stálice A-týmu hokejové Sparty.

Toto partnerství mezi HC Sparta Praha a společností Aktin, která se zaměřuje na výrobu kvalitních potravin a doplňků stravy s minimalistickým složením, není jen jednorázovým počinem. Oba partneři vidí význam dlouhodobé spolupráce, jenž bude podporovat zdravý životní styl a optimální výživu sportovců, kteří reprezentují budoucnost českého hokeje.


Vzdělávání o stravě na prvním místě

Partnerství začalo edukačním seminářem určeným pro mladé hokejisty ve věku 14 až 20 let. Přednáška, která byla ze strany Vilgainu vedena produktovým manažerem RNDr. Tomášem Novotným a také ředitelem marketingu Josefem Buryanem, představila základy sportovní výživy i význam doplňků stravy nejen v tréninkovém procesu. Setkání pojednávalo o základních pravidlech nutričně hodnotného stravování, důležitých pilířích zdravého životního stylu i benefitech produktů značky Vilgain, která byla před dvěma lety založena společností Aktin.

Sportovci se dozvěděli, jak důležité je uzpůsobit jídelníček vlastnímu tréninkovému rozvrhu, proč je zapotřebí upřednostňovat produkty s čistým složením bez přidaných umělých dochucovadel nebo jak do tréninku zahrnout regeneraci, pitný režim a optimální nastavení spánku.


Největší zájem vzbudily doplňky stravy

Kromě podrobných informací o výživě, byla přednáška také interaktivní. Mladí hokejisté měli možnost klást otázky na témata, která je zajímala. Většina dotazů se však týkala jednotlivých produktů značky Vilgain. “Sparťany nejvíce zajímaly doplňky stravy a jejich využití v praxi. Velké množství dotazů směřovalo k Vilgain Kreatinu nebo k našemu nejnovější přírůstku Intra Workout, který sportovcům doplňuje všechny potřebné živiny během tréninku,” popisuje zájem hokejistů RNDr. Tomáš Novotný, který stojí za vývojem suplementů.

Součástí přednášky byla i ochutnávka vybraných Vilgain produktů. Díky tomu se hokejisté mohli jednoduše seznámit s produkty, které by měly být součástí jídelníčku každého sportovce.

Propojení dvou profesionálů ve svém oboru

Nově připravované projekty jsou skvělým příkladem toho, jak sport a nutriční věda mohou spolupracovat na rozvoji nejen mladých talentů. Vzhledem k odbornosti a zkušenostem, které Aktin do tohoto partnerství vkládá, získala HC Sparta Praha velmi silného partnera, jenž pomůže hokejistům využít naplno jejich sportovní potenciál.

“Spolupráce začala vznikat přímo v šatně hokejistů HC Sparta Praha a vykrystalizovala v oficiální partnerství s naší značkou Vilgain. Obě značky stojí na stejných základech - nejvyšší kvalitě a vůli na sobě makat. Věříme, že propojením s profesionálními sportovci dokážeme motivovat širší veřejnost, aby lidé více dbali na své stravovací návyky a aktivně pracovali na vlastním zdraví,” shrnuje marketingový ředitel Aktinu Josef Buryan.Aktin je český e-shop a online magazín, který bojuje proti dezinformacím ve světě zdraví a fitness. S vlastní značkou Vilgain® se zaměřuje na výrobu špičkových produktů s důrazem na kvalitu a maximální přínos pro lidské tělo. Vilgain® produkty jsou tvořeny z přírodních ingrediencí s jasným původem, jež zajišťují jednoduché a čisté složení i příjemnou chuť. Mezi nejoblíbenější Vilgain® produkty patří krémové ovesné vločky, prémiový syrovátkový protein z mléka krav krmených trávou a sladká ořechová másla z šetrně pražených ořechů. V portfoliu se však kromě potravin a doplňků vyskytuje i přírodní kosmetika, household a také sportovní oblečení.

×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty