2. 12. 2019 HC Sparta

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech

Exkluzivní hokejový zážitek v německých Drážďanech se blíží! První extraligové utkání za hranicí České republiky, první zápas, který může návštěvností překonat hranici 32 tisíc diváků. Sparta přijala pozvání od německých organizátorů a vyzve 4. ledna 2020 od 19.30 hodin pod širým nebem tradičního rivala z Litvínova na fotbalovém stadionu v německých Drážďanech!

INFORMACE O VSTUPENKÁCH DO SPARŤANSKÝCH SEKTORŮ:

• Sparťanští fanoušci mají k dispozici sektor o kapacitě tří tisíce míst v jednom z rohů stadionu. Kapacita sektoru je omezená a může se rychle vyprodat.
  • Ceny vstupenek do sparťanského sektoru jsou platné dle oficiálního ceníku, v přepočtu na české koruny za 1000 Kč, resp. 1100 Kč, a jsou v prodeji on-line v našem Fanshopu, v Zákaznickém centru v O2 areně a během zápasů mezi sektory 110 a 111.

Díky spolupráci s Českými drahami bylo domluveno zvýhodněné jízdné pro fanoušky Sparty jedoucí speciálně na tento zápas! Do Drážďan a zpět do Prahy se spolu s dalšími sparťany dostanete pouze za 300 korun.

• Prodej: v zákaznickém centru O2 areny a během domácích zápasů mezi sektory 110 a 111
  • Cena: 300 korun; jízdenku je možné zakoupit pouze s platnou vstupenkou v balíčku za 1300 korun nebo po předložení již dříve zakoupené vstupenky na utkání.
  • Kapacita: je omezená pro prvních 600 fanoušků, rezervace předem nejsou možné.
  • Jízdenky: nejsou na konkrétní místo ve vlaku (místenky)
  • Odjezd z Prahy: okolo 12. hodiny z hlavního nádraží
  • Odjezd z Drážďan: po 23. hodině z Hauptbahnhof (přesné časy budou v nejbližší době upřesněny)

Sparťané se v Drážďanech představí v nové edici dresů, které jsou již nyní k dispozici v našem fanshopu! Chystáme i stylové kulichy vhodné do zimního prostředí zápasu pod širým nebem.

Soutěžit o vstupenky nyní můžete na instagramovém profil HC Sparta Praha, vyhrát můžete hned čtyři vstupenky pro celou partu! Stačí sledovat náš profil, "lajkovat" příspěvek a napsat do komentáře pod příspěvkem, se kterými třemi kamarády/kamarádkami byste se na zápas vydali! Soutěž trvá do 8. prosince a kompletní pravidla naleznete ZDE.

Nevšední hokejové odpoledne odstartuje zápasem mezi domácím týmem Dresdner Eislöwen a Lausitzer Füchse, od 19.30 hodin pak nastoupí k duelu náš tým s "domácím" Litvínovem. Odjezd sparťanského vlaku z Prahy bude naplánovaný tak, aby fanoušci pohodlně stihli i utkání německých celků.

"Pro některé hráče to bude jedinečný zážitek, ale budu je připravovat jako na kterýkoliv jiný zápas. Hlavní je pro nás získat tři body," uvedl na prosincové tiskové konferenci trenér Uwe Krupp. "V těchto zápasech se hokej bere jako poslání. Bude to příležitost udělat reklamu extraligovému i celému českému hokeji," řekl německý trenér. "Fanoušci dostanou možnost v jeden den porovnat český a německý herní styl, půjde o opravdu unikátní zážitek," dodal.

Oba české týmy nastoupí do utkání ve speciálních dresech, s nimiž odehrají celý zápas. „Bude to velký hokejový svátek. Málokterému hráči se poštěstí zahrát si před takto velkou návštěvou, navíc pod širým nebem. Věřím, že nejen pro hráče to bude nezapomenutelný zážitek,“ tuší sportovní ředitel Sparty Petr Ton. „Měl jsem to štěstí, že jsem si poslední zápas pod širým nebem na českém území zahrál. Byl to neskutečný zážitek. Vracel jsem se po dlouhodobém zranění a dělal jsem vše pro to, abych si tento zápas nenechal ujít. Jsem rád, že si Litvínov vybral za soupeře právě nás a děkujeme rovněž německým organizátorům za pozvání,“ dodává sportovní ředitel Petr Ton.

„Očekávám opravdu vynikající atmosféru. V posledních letech se v drážďanském hokeji udělala spousta dobré práce a z Drážďan se stalo hokejové město. Věřím, že to bude skvělá podívaná,“ těší se. „Jsem rád, že budeme hrát právě s Litvínovem. Zažil jsem čtyři zápasy, které vždy doprovázely velké emoce. Jsou to vynikající zápasy, na které se všichni těší,“ dodává Krupp.

S tím souhlasil také generální ředitel Litvínova Jiří Šlégr. „Žádný český extraligový klub nikdy v historii nehrál zápas v zahraničí v rámci soutěže. Společně se Spartou jsme navíc jedni z nejtradičnějších soupeřů české nejvyšší soutěže a Sparta Praha je pojem po celé Evropě,“ ví ikona litvínovského hokeje.

V ohrožení bude dosavadní extraligový rekord v návštěvnosti. Před třemi lety dorazilo na utkání Sparty s Kometou do Brna 21 500 fanoušků. Drážďanský fotbalový stadion jich však pojme až 32 tisíc! Otevřen byl v roce 1923, v roce 2009 prošel velkou modernizací a své zápasy zde občas hrává i německá fotbalová reprezentace. Kromě zápasu Sparty a Litvínova v rámci utkání TELH zde svůj zápas odehraje i domácí tým Dresdner Eislöwen proti Lausitser Füchse z ligy DEL2.

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

SPA - OLO 1:2 - Výroční utkání bez bodu

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech