30. 12. 2019 HC Sparta

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech

AKTUALIZOVÁNO! Exkluzivní hokejový zážitek v německých Drážďanech se blíží! První extraligové utkání za hranicí České republiky, první zápas, který může návštěvností překonat hranici 32 tisíc diváků. Sparta přijala pozvání od německých organizátorů a vyzve 4. ledna 2020 od 19.30 hodin pod širým nebem tradičního rivala z Litvínova na fotbalovém stadionu v německých Drážďanech!

Doprava

Vlak

 • Odjezd vlaku z Hlavního nádraží v Praze 4. 1. 2020 ve 12:00 hodin, příjezd na hlavní nádraží v Drážďanech v 14:25 hodin.
 • Odjezd vlaku zpět z hlavního nádraží v Drážďanech 4. 1. 2020 ve 23:10 hodin, příjezd do Prahy - Hlavní nádraží cca ve 01:35 hodin.
 • Do vlaku budou vpuštěni pouze fanoušci s platnou jízdenkou, kterou si zakoupili v zákaznickém centru v O2 areně, ve Fanshopu nebo během utkání v O2 areně.
 • Jízdenky do sparťanského vlaku jsou již vyprodány.
 • Vlak jede přímo do Drážďan a po akci zpět do Prahy bez mezizastávek
 • Po příjezdu vlaků na Hauptbahnhof Dresden budou fanoušci na konci nástupiště proti směru jízdy shromážděni a v doprovodu policie nasměřováni do přistavených shuttle-busů. Ve východní části nádraží jsou k dispozici toalety. Zároveň chceme fanoušky upozornit, že možnost uložení věcí v úschovných schránkách je velice omezena. Po skončení zápasů budou taktéž připraveny shuttle-busy, které odvezou fanoušky v doprovodu policie zpět na nádraží.
 • Vstupenka na utkání Open Air slouží zároveň jako jízdenka městské hromadné dopravy. V den akce (od 04:00 – 04:00 hod následujícího dne v Drážďanech).

Osobní přeprava

 • Pro všechny fanoušky, kteří přijedou autobusem, autem nebo dodávkami je připraveno parkoviště Messeparkplatz (01067 Dresden, Messering 6) prosíme o využití pouze tohoto parkoviště. Z tohoto parkoviště můžete využít tramvajové spojení číslo 10, které vás doveze až ke stadionu. Vstupenka slouží zároveň jako jízdenka městské hromadné dopravy. V den akce (od 04:00 – 04:00 hod následujícího dne).

Parkoviště pro fanoušky:

Drážďanská policie doporučuje příjezd po těchto trasách:

 • Příjezd od dálnice A4, sjeďte z dálnice na výjezdu Dresden-Altstad a dále pokračujte po silnici B6 směr Zentrum/Messe, na ulici Magdeburger Str. odbočte doleva do ulice Schlachthofstraße na konci této ulice odbočte na Messering. Zde jsou pro fanoušky připravené parkoviště a také dostatečný počet toalet.
 • Příjezd po dálnici A17, sjeďte z dálnice na výjezdu Dresden-Gorbitz a pokračujte po silnici B 173 směr Zentrum. Z ulice Fröbelstraße biegen odbočte doleva do ulice Waltherstraße, po této ulici jeďte až k ulici Magdeburger Straße. Zde odbočte doleva směr Messe do ulice Schlachthofstraße na konci této ulice odbočte na Messering. Zde jsou parkoviště.

Vstup na stadion

Je vstup na stadion možný nepřetržitě ?
Vstup na stadion je s platnou vstupenkou možný nepřetržitě i po zahájení akce. Po uzavření pokladen již však není možnost si předem zakoupené či uložené vstupenky vyzvednout. Vstup bez vstupenky není možný.

V případě že opustím stadion mohu se ještě vrátit zpět?
Ne. V Případě že se rozhodnete opustit stadion vstupenka ztratí platnost a není možnost se vrátit zpět.

Jsou sektory na stadionu separované?
Prosíme používejte vždy vstup do sektorů který je uveden na vaší vstupence. Sektory nejsou separované. V jednotlivých sektorech však musíte respektovat fanklub, který se v daném sektoru nachází. V sektoru na stání prosíme také o dodržování sektorů uvedených na vstupence. Není možné vlastnit vstupenku do sektoru K3 a pak být v sektoru K5.

V jakých dresech se bude hrát zápas?
Oba týmy nastoupí k utkání ve speciálních trikotech, v nichž odehrají celý zápas. Po akci je bude možné vydražit v aukci. Repliku sparťanského dresu bez reklam si již nyní můžete zakoupit ve sparťanském fanshopu, stejně jako další produkty spojené s Open air v Drážďanech! Přímo na stadionu vedle našeho sektoru budeme mít i svůj vlastní sparťanský fanshop s veškerými speciálními dresy a dalšími produkty. Některé budou k dispozici i ve velkém fanshopu, kde se budou prodávat i předměty ostatních týmů.

Občerstvení

Jak mohu platit na stadionu za občerstvení a ve fanshopech?
V prostorách stadiónu se nachází množství stánků s občerstvením a také fanshopy. Zde je možnost platit pouze v hotovosti v Eurech.

Co je povoleno a co není povoleno vzít na stadion?

Povoleno

 • bubny z jedné strany otevřené
 • 2 megafony na Fanclub
 • vlajky na tyči max. délka 1,50 m
 • vlajky na zábradlí
 • fotoaparáty
 • deky na zahřátí

Není povoleno

 • velké ruksaky a tašky (možnost odevzdat při vstupu, kapacita je však omezena)
 • jídlo (potraviny a teplé nápoje v termoskách)
 • pyrotechnika všech kategorií
 • maskování se, jakékoliv rasistické a nepřátelské projevy

Adresa stadionu, kde se koná Open Air:

Rudolf Harbig Stadion, Lennéstraße 12, Drážďany, Německo


Dostupnost městské policie v průběhu akce

Na zajištění bezpečnosti a hladkého průběhu akce se bude podílet policie na stadionu a také v jeho okolí. Jestliže se při příjezdu, odjezdu nebo v okolí stadion vyskytnou problémy neváhejte kontaktovat policisty nebo pořadatele. V naléhavých případech volejte policejní Hotline 110.

Harmonogram Open Air:

Otevření stadionu: 14:00

Zahajovací ceremoniál Open Air: 15:40

Zahájení utkání Dresdner Eislöwen - Lausitzer Füchse: 16:00

Předzápasová show: 18:10

Zahájení utkání HC VERVA Litvínov - HC Sparta Praha: 19:30

Nemohu se dočkat, říká trenér Krupp

"Pro některé hráče to bude jedinečný zážitek, ale budu je připravovat jako na kterýkoliv jiný zápas. Hlavní je pro nás získat tři body," uvedl na prosincové tiskové konferenci trenér Uwe Krupp. "V těchto zápasech se hokej bere jako poslání. Bude to příležitost udělat reklamu extraligovému i celému českému hokeji," řekl německý trenér. "Fanoušci dostanou možnost v jeden den porovnat český a německý herní styl, půjde o opravdu unikátní zážitek," dodal.


„Bude to velký hokejový svátek. Málokterému hráči se poštěstí zahrát si před takto velkou návštěvou, navíc pod širým nebem. Věřím, že nejen pro hráče to bude nezapomenutelný zážitek,“ tuší sportovní ředitel Sparty Petr Ton. „Měl jsem to štěstí, že jsem si poslední zápas pod širým nebem na českém území zahrál. Byl to neskutečný zážitek. Vracel jsem se po dlouhodobém zranění a dělal jsem vše pro to, abych si tento zápas nenechal ujít. Jsem rád, že si Litvínov vybral za soupeře právě nás a děkujeme rovněž německým organizátorům za pozvání,“ dodává sportovní ředitel Petr Ton.

„Očekávám opravdu vynikající atmosféru. V posledních letech se v drážďanském hokeji udělala spousta dobré práce a z Drážďan se stalo hokejové město. Věřím, že to bude skvělá podívaná,“ těší se. „Jsem rád, že budeme hrát právě s Litvínovem. Zažil jsem čtyři zápasy, které vždy doprovázely velké emoce. Jsou to vynikající zápasy, na které se všichni těší,“ dodává Krupp.

S tím souhlasil také generální ředitel Litvínova Jiří Šlégr. „Žádný český extraligový klub nikdy v historii nehrál zápas v zahraničí v rámci soutěže. Společně se Spartou jsme navíc jedni z nejtradičnějších soupeřů české nejvyšší soutěže a Sparta Praha je pojem po celé Evropě,“ ví ikona litvínovského hokeje.

V ohrožení bude dosavadní extraligový rekord v návštěvnosti. Před třemi lety dorazilo na utkání Sparty s Kometou do Brna 21 500 fanoušků. Drážďanský fotbalový stadion jich však pojme až 32 tisíc! Otevřen byl v roce 1923, v roce 2009 prošel velkou modernizací a své zápasy zde občas hrává i německá fotbalová reprezentace. Kromě zápasu Sparty a Litvínova v rámci utkání TELH zde svůj zápas odehraje i domácí tým Dresdner Eislöwen proti Lausitser Füchse z ligy DEL2.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest