28. 1. 2006 Lucie Vítková

Sparta bude tavit třineckou ocel v další přímé bitvě o play off

Extraligový los se se Spartou nemazlí. Přestože mají Pražané v nohou těžké utkání v Budějovicích, čeká je další přímý protivník v boji o volná místa v postupující osmičce. Holešovickým se proti Třinci letos nedaří, ze tří pokusů vždy vyšli bodově naprázdno. Možná právě teď uzrál čas, kdy přemoci sílu Ocelářů a zvítězit. Utkání začíná v T-Mobile Areně v 17:00!
O soupeři ...
Třinec je osmičce ze všech celků nejblíže. Aktuálně okupuje devátou příčku s jednobodovou ztrátou a stále patří mezi nejžhavější kandidáty, kteří se o poslední postupová místa perou, seč jim síly stačí. Oceláři dlouhou dobu své místo mezi osmi nejlepšími drželi pevně v rukou, ale výpadek ve třech zápasech v řadě je posunul do nižších pater tabulky. Třinec nestačil na Liberec, Budějovice a ostudně podlehl také Vsetínu. Hokejisté ze Slezska se ovšem probrali a v dalších důležitých bitvách dokázali zabrat, porazili Kladno i Litvínov. Třinečtí do play off nepostoupili už vloni a účast ve vyřazovacích bojích byla hlavním cílem letošního ročníku. Zda se jim to podaří, může nastínit již nedělní utkání v Praze.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Plzně přišel v létě útočník Jaroslav Kudrna. A přesun na sever Moravy devětadvacetiletému hráči viditelně prospěl. Kudrna je druhým nejproduktivnějším hráčem Ocelářů, pohybuje se i mezi nejlepšími deseti v rámci celé extraligy. V jednačtyřiceti zápasech totiž získal sedmatřicet bodů za devatenáct branek a osmnáct nahrávek. Kudrna je také nejlepším střelcem svého týmu, mezi extraligovými kanonýry se s Jaroslavem Bednářem a Michalem Supem dělí o druhé místo. Kudrnových výkonů si také povšiml reprezentační kouč Alois Hadamczik, který jej pozval na prosincový Rosno Cup. Důraznému útočníkovi se letos daří náramně především proti Spartě, které vstřelil již šest branek a na dalších se podílel asistencemi. Poslední kolo vyšlo Jiřímu Polanskému. Ten se proti Kladnu blýskl svým premiérovým hattrickem mezi seniory a byl hrdinou důležitého střetnutí. Šikovný forvard si tak výrazně polepšil také ve statistikách, kde si mezi Oceláři upevnil třetí příčku. Brněnský odchovanec vyniká zejména svou drzostí a důrazem před brankou.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
Strhující drama, nádherný zápas odehrála Sparta pod Beskydami. Devět branek viděl bouřící stadión v Třinci za asistence televizních kamer. Domácí Oceláři zvítězili 5:4, když porazili Pražany po více než třech letech. Velkou zásluhu na skalpu Sparty má bojovník Kudrna, který vsítil tři branky. Sparta srdnatě výsledek dotahovala, popáté vyrovnat již nestačila.

Na Oceláře Sparta nestačila ani v domácím prostředí. Přestože brzy vedla gólem Kratěny, dokázal Třinec třemi brankami skóre otočit a vyhnat tak z branky mladého Schwarze. Petr Bříza do konce utkání již neinkasoval, Ton zvládl ještě snížit, ale na Oceláře to nestačilo, ti zvítězili v T-Mobile Areně 3:2.

Perné chvilky připravili domácí pro Spartu pod Beskydami. Pražané se ujali brzy vedení, jenže Oceláři v prostředním dějství spustili nevídaný uragán a čtyřmi zásahy smetli Spartu ze scény. V poslední třetině pečetil výsledek na 6:1 pro Třinec Pácal a Holešovičtí si ze slezského království odvezli výprask.

O Spartě:
Sparta již pět utkání neprohrála v základní hrací době a pomalými, ale jistými kroky směle kráčí do osmičky zaručující účast v play off. Vítězství v prodloužení na ledě Českých Budějovic znamenalo pro Pražany posun na sedmou příčku, ale zatím není nic jistého. Svěřenci Výborného ztrácejí na páté místo dva body, pouze jediný bod je dělí od pádu na místo deváté. Tedy každé klopýtnutí se může vymsít, čehož jsou si hokejisté vědomi. Na jihu Čech se poprvé ve Spartě představil Hlinka a hned se blýskl dvěmi asistencemi, čímž dal najevo, že bude posilou platnou. Naopak Karla Pilaře skolila viróza a na svůj obnovený debut ve sparťanském triku si ještě bude muset počkat. Proti Třinci do utkání tradičně nezasáhne trojice Kašpařík, Ton a Sivek.
Ve Spartě nejvíce září:
Narodil se v Táboře, do extraligy nakoukl v dresu Litvínova, byl tahounem plzeňské ofenzívy a teď pálí v dresu Sparty. Útočník Josef Straka se vrátil na jih Čech a rozhodl zápas proti Českým Budějovicím. Nejdříve svou brankou obstaral vyrovnání, aby v prodloužení švihem do prázdné branky vystřelil pro Spartu bonusový bod navíc. Tvořivý forvard tak ve sparťanském dresu letos zaznamenal svůj dvacátý bod a v době zranění Petra Tona dává důležité branky. Dvorním nahrávačem Straky v zápase s budějovickým Motorem se stal Jaroslav Hlinka. Subtilní křídlo asistovalo u dvou branek a v prvním zápase za Spartu se tak ukázalo ve skvělém světle. Hlinka se ve sparťanském dresu objevil po téměř čtyřech letech a dvěmi asistencemi zakulatil své statistiky na třista bodů v nejvyšší domácí soutěži. Druhé křídlo dělal dvojici Hlinka – Straka útočník Kratěna.
O zápase:
Zápas začíná v holešovické T-Mobile Areně v neděli 29.1.2006 v 17:00. V předprodeji či na pokladnách haly si můžete zakoupit vstupenky v ceně 20 - 130 Kč. Taktéž lze využít prodejní síť Ticketpro či Tipsport a zakoupit vstupenky v ceně 20 - 115 Kč.

Vstupenky a předprodej

Výhodné sezónní karty!

Zakupte vstupenky přes Ticketpro online!

Seznam prodejních míst Tipsportu!

Sestavy z minulého kola:
Bříza - František Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Stehlík - Chabada, Marek, Štrba - O. Kratěna, Jaroslav Hlinka, Josef Straka - Špaňhel, Langhammer, Netík - Dragoun, Martin Růžička.
Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Chmelíř - I. Padělek, Huna, Fabuš - Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 1 - 0 - 3 2:4 5:1 2:4 1:2