3. 9. 2007 Lucie Vítková

Sparta chce oplatit Berlínu porážku

Letní příprava míří do finiše, hokejisté mají před sebou poslední týden, kdy mohou zbrojit síly na extraligu. Do šesti dní vměstnali Pražané hned tři utkání. V úterý přivítají na ledě v T-Mobile Aréně v odvetném utkání celek EHC Eisbären Berlin, kterému podlehli v Německu 4:1. V Praze je klání naplánováno na 16:00, neváhejte a buďte u toho!
Sparta nastoupila v Berlíně ve značně okleštěné sestavě. Přespolní hokejisté dostali přes víkend volno, a tak se v hlavním městě Německa přestavili především mladíci usilující v letním období o místo v sestavě.

Naděje Pražanů zaspali začátek utkání, když již po osmi minutách prohrávali o dvě branky a horko těžko ztrátu doháněli. Po přestávce sice s domácím celkem dokázali opticky srovnat krok, na skóre se to však neprojevilo. Naopak domácí šli do vedení o tři branky.

Holešovičtí nabírali druhý dech gólem Havla, který vykřesal minutu před koncem druhé části naději, ale vícekrát rozvlnit síť za gólmanem Ziffzerem nedokázali. Naopak Berlín se zaradoval ještě jednou a zvítězil přesvědčivě 4:1.

Nyní se v domácím prostředí mohou předvést svěřenci trenéra Výborného, kteří chtějí Eisbärenu vrátit porážku. S blížícím se začátkem nejvyšší české soutěže nastupují Pražané v nejsilnější sestavě. V posledním utkání scházeli pouze odpočívající reprezentanti Netík s Langhammerem. Ti už by však měli v úterý nastoupit. Fit je rovněž brankář Duba, který stál proti Znojmu prvně v brance.

Zápas s německým Eisbärenem Berlín je naplánován na úterý 3. září od 16:00 v T-Mobile Areně. Pro ty, kteří neplánují cestu do Holešovic, bude tradičně na oficiálních strankách připraven zkrácený online přenos se změnami stavu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Jandač: Noví hráči rychle zapadnou

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Horák: Snad jsem do party dobře zapadl

Informace o vstupenkách na hokejový pohár