1. 10. 2012 HC Sparta

Sparta hlásí změny: Bratři Treilleovi končí

Situace není dobrá, Sparta prohrála pět utkání v řadě a na světě jsou první zásahy do kádru. V mužstvu vítěze Prezidentského poháru končí bratři Yorick a Sacha Treilleovi. Starší z bratrské dvojice si bude hledat angažmá, Sacha míří do partnerského týmu v Litoměřicích.

„Je to reakce na nepříznivou situaci, do které jsme se dostali,“ tvrdí kouč Richard Žemlička. Sparta je se ziskem pouhých pěti bodů na posledním místě extraligové tabulky a tohle jsou první změny v kádru. „Dohromady se zápasy European Trophy nevstřelil Yorick ani gól a má jen tři asistence. Sacha je na tom ještě hůř, z dvanácti utkání má jedinou přihrávku,“ vypočítává Žemlička. Oba útočníci mají navíc záporné body ve statistice účasti na ledě. Yorick Treille je zatím v nové extraligové sezoně na hodnotě – 2 a Sacha dokonce – 5, čímž je nejhorší v týmu.

„Svými výkony zůstávají za očekáváním. Jsou to zahraniční hráči, kteří by měli patřit do prvních tří útoků. Ve čtvrté formaci by měli hrát mladí kluci, které chceme začlenit nastálo do kádru,“ vysvětluje Partik Martinec, sportovní manažer klubu. Na místě francouzských bratrů tedy dostanou prostor jiní hráči. „Na led se budou častěji dostávat naši odchovanci, kteří by měli vnést do hry více nasazení a bojovnosti,“ dodává Martinec.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

ŽIVĚ: Sparta hraje na Kladně bez branek

Horák: Machy má teď víc gólů než já

SPA - CEB 5:2 - Skóroval také Machovský!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!