7. 12. 2017 Matěj Mayer

Sparta má proti Vítkovicím šanci na reparát

Pražané nedokázali v posledním kole na domácím ledě v O2 areně zlomit vítkovické prokletí a ostravský celek vyhrál šestý vzájemný zápas v řadě. Sparta bude moct přerušit nelichotivou šňůru už v pátek, kdy se znovu střetne s Vítkovicemi – tentokrát na jejich ledě. Utkání v Ostravar areně odstartuje v 17.20 hodin a bude pod dohledem televizních kamer ČT Sport.

Vítkovice vyhrály čtyřikrát v řadě. Během série jen dvakrát inkasovaly

Sparta a Vítkovice zažívají v tomto týdnu podobnou situaci, jaká je k vidění ve slavné NHL, nebo extraligovém v play off. Střetnou se spolu totiž podruhé během čtyř dnů. První utkání se odehrálo v úterý O2 areně, kde hosté v polovině základní hrací doby vedli již 3:1. Následný gól Formana sice dostal Spartu zpět do hry, ve třetí třetině ale domácí nepřetavili svou střeleckou převahu v jediný gól, a Vítkovice si tak odvezly cenné vítězství 4:2.

„Po většinu utkání tam z obou stran nebyla extraligová kvalita. V O2 areně máte vždy respekt a v první třetině bylo cítit, že naše mužstvo nepředvádělo to, co by mělo. Sparta se ve třetí třetině dostala do tlaku, ale v posledních kolech to tak máme vždy. I když jsme vyhráli, pořád nehrajeme tak, jak bychom chtěli. Pořád je tam od nás pokora. Budu rád, až budu moci jednou říct, že získáváme body venku a jsme na tom herně tak, jak bychom si představovali. Vyhrát na Spartě ale vždy potěší,“ hodnotil zápas hlavní kouč Ostravanů Jakub Petr.

Vítkovice na svoji vítěznou šňůru navlékly už čtvrtý korálek. Kromě Sparty porazily v předchozích zápasech postupně Liberec (3:2), Zlín (5:0) a Olomouc (1:0). Skvělými výkony se prezentuje především brankář Patrik Bartošák, jenž během této série pustil za svá záda jen čtyři branky. Celek z Ostravy se tak v tabulce vyhoupl na čtvrtou příčku, a už dokonce pošilhává po průběžném umístění mezi nejlepšími třemi mužstvy. Třetí Třinec má totiž o jediný bod více než svěřenci Jakuba Petra.


VÍTKOVICE VS. SPARTA ŘEČÍ ČÍSEL:


Sparta na Vítkovice neumí, ale nic netrvá věčně

Po úterní dohrávce mají mezi sebou Sparta a Vítkovice v této sezoně dva odehrané vzájemné zápasy. Ani na jeden ale Pražané nevzpomínají pozitivně. Už ve třetím kole zavítala Sparta do Vítkovic a zápas se jí vůbec nevydařil. Sparťané odjeli z Ostravy s vysokou porážkou 1:6. Pro pražský celek to tehdy byla první prohra. Bodový úspěch nevynesl ani úterní duel, který už jsme rekapitulovali výše. Sparta podlehla 2:4 a Vítkovice potrdily svou dominanci ve vzájemných zápasech.


Sestavy z posledního zápasu:

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, Krenželok, Trška – Olesz, Lev, Hudeček – Květoň, Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Kurovský, Jáchym, Stránský. Trenéři: Jakub Petr a Pavel Trnka.

HC Sparta Praha: Kváča – Kalina, Michálek, Dvořák, Nedomlel, Švrček, Pavelka, M. Jandus – Říčka, Vrána, Kudrna – Smejkal, Černoch, Uher – Reichenberg, Hlinka, Forman – Kumstát, Pšenička, Dvořáček. Trenéři: František Výborný a Jaroslav Nedvěd.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Autogramiáda v Premium Outlet Prague Airport

Jaroslav Šíma – krev a srdce Sparty

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Tomáš Dvořák prodloužil kontrakt ve Spartě