20. 8. 2007 Lucie Vítková

Sparta musí bodovat, chce-li pomýšlet na semifinále

Boje v letním hokejovém poháru pomalu vrcholí. V právě probíhajícím týdnu se dohrají všechny skupiny a budou známy semifinalisté. Pokud se Pražané chtějí do vyřazovací části probojovat, musí bodovat v nejbližším utkání s Ústeckými Lvy, kteří zavítají do hlavního města v úterý. Začátek zápasu je naplánován na 17:00.
Dvanáct dní starý zápas na severu Čech vyšel lépe pražským hokejistům, kteří si ze Lví Arény přivezli cenné tři body. Přestože domácí dvakrát v utkání vedli, nedokázali hubený náskok udržet a nakonec silnému protivníkovi podlehli.

První zásah v novém působišti si připsal David Švagrovský, stav následně otáčela sehraná mladá dvojice Dragoun – Langhammer. Kvalitní výkon předvedl brankář Štefl, jenž jej v odvetě nezopakuje, protože jej zužuje zranění. Příležitost tedy dostane slovenský talent Michal Valent.

Zatímco Ústečtí Lvi už do semifinále Tipsport Cupu s určitostí nezasáhnou, Sparta se mezi nejlepší čtveřici má reálnou šanci probojovat. Musí však z posledních dvou zápasů vydolovat alespoň čtyři body, první krok musí provést již v úterý 21. srpna.

Slovan den před utkáním opustila dvojice hráčů. Do prvoligového Mostu zamířil bek Suchánek a útočník Jiří Kudrna. Pražané naopak posílili, když v uplynulém týdnu podepsali smlouvu s talentovaným lotyšským bekem Jerofejevsem.

Zajímavé střetnutí s nováčkem nejvyšší soutěže začíná v holešovické T-Mobile Areně v 17:00 a na utkání jste srdečně zváni. Vstupné je dobrovolné. Pro návštěvníky oficiálních stránek bude navíc opět připraven zkrácený online přenos ze změnami stavu.

Zpátky na hokej, do Prahy přijede Liberec

Miroslav Forman prodloužil kontrakt ve Spartě

Neuvirth: Chci pomoct Spartě na ledě i mimo něj

Hlinka: Musíme zůstat v klidu a poctivě trénovat