20. 8. 2007 Lucie Vítková

Sparta musí bodovat, chce-li pomýšlet na semifinále

Boje v letním hokejovém poháru pomalu vrcholí. V právě probíhajícím týdnu se dohrají všechny skupiny a budou známy semifinalisté. Pokud se Pražané chtějí do vyřazovací části probojovat, musí bodovat v nejbližším utkání s Ústeckými Lvy, kteří zavítají do hlavního města v úterý. Začátek zápasu je naplánován na 17:00.
Dvanáct dní starý zápas na severu Čech vyšel lépe pražským hokejistům, kteří si ze Lví Arény přivezli cenné tři body. Přestože domácí dvakrát v utkání vedli, nedokázali hubený náskok udržet a nakonec silnému protivníkovi podlehli.

První zásah v novém působišti si připsal David Švagrovský, stav následně otáčela sehraná mladá dvojice Dragoun – Langhammer. Kvalitní výkon předvedl brankář Štefl, jenž jej v odvetě nezopakuje, protože jej zužuje zranění. Příležitost tedy dostane slovenský talent Michal Valent.

Zatímco Ústečtí Lvi už do semifinále Tipsport Cupu s určitostí nezasáhnou, Sparta se mezi nejlepší čtveřici má reálnou šanci probojovat. Musí však z posledních dvou zápasů vydolovat alespoň čtyři body, první krok musí provést již v úterý 21. srpna.

Slovan den před utkáním opustila dvojice hráčů. Do prvoligového Mostu zamířil bek Suchánek a útočník Jiří Kudrna. Pražané naopak posílili, když v uplynulém týdnu podepsali smlouvu s talentovaným lotyšským bekem Jerofejevsem.

Zajímavé střetnutí s nováčkem nejvyšší soutěže začíná v holešovické T-Mobile Areně v 17:00 a na utkání jste srdečně zváni. Vstupné je dobrovolné. Pro návštěvníky oficiálních stránek bude navíc opět připraven zkrácený online přenos ze změnami stavu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů