13. 11. 2014 Robin Mana

Sparta pokračuje v extralize na ledě nováčka

Sparťané se po dlouhých dvanácti dnech vrací do extraligového kolotoče a na rozjezd je čeká souboj s extraligovým nováčkem z Olomouce. I když jsou sparťané před vzájemným soubojem v roli mírného favorita, už pohled na tabulku naznačuje, že je rozhodně nečeká jednoduchá práce. Duel na ledě Hanáků startuje v olomoucké Plecharéně v pátek 14. listopadu v 17:40.

Odchod nejlepšího střelce nebyl znát

V reprezentační přestávce se Hanáci museli vyrovnat s odchodem svého nejlepšího střelce, Erika Hrni. Šestadvacetiletý útočník, jenž byl v Olomouci od počátku sezony na hostování, se počátkem týdne přestěhoval zpět do svého mateřského klubu z Třince. A s ním tak do týmu Ocelářů zmizelo 16 bodů za 10 branek a 6 asistencí.

Absenci jeho gólových příspěvků však zastoupili jiní. Tým z Hané se v prvním kole po extraligové pauze třikrát prosadil na ledě Bílých Tygrů a z Liberce si odvezl tři body za výhru 3:2.

Mezi úspěšnými střelci byl také slovenský reprezentant Peter Zuzin. Ten se týmu Pražanů postaví vůbec poprvé ve své kariéře. Talentovaný útočník totiž až do této sezony působil výhradně na Slovensku, úvod tohoto extraligového ročníku pak strávil na hostování v prvoligovém Třebíči.

Ten se na svou zápasovou premiéru proti Spartě těší a spoléhá přitom na očekávanou bouřlivou domácí atmosféru. "Já jsem ještě proti Spartě nehrál, takže pro mě to bude nová zkušenost. Před utkáním si k nim řekneme něco víc, ale stejně jako na Liberec, i na Spartu se budeme muset dobře připravit," říká čtyřiadvacetiletý útočník, který v této sezoně zatím nasbíral devět bodů, na klubovém webu Olomouce.

Myslím, že budou dobře bruslit a mají i kvalitní hráče, kteří si to umí hodit, jsou kombinačně šikovní. Bude to těžký zápas, ale my hrajeme doma, budeme tu mít fanoušky, kteří nás poženou dopředu, tak bychom to mohli zvládnout," dodává.

TÝMOVÝ DUEL: OLOMOUC V. SPARTA ŘEČÍ STATISTIK

OLOMOUC v. SPARTA
Roman Rác 18 (4+14)Nejproduktivnější útočníkLukáš Pech 14 (4+10)
Pavel Skrbek 9 (1+8)Neproduktivnější obránceAdam Polášek 15 (3+12)
Tomáš Vošvrda (90,80 %)
Brankáři (úspěšnost zákroků)Filip Novotný (92,01 %)
Rastislav Staňa (90,38 %)
4956Průměr diváků na domácích zápasech5257

Cesta k bodům z úvodního zápasu nebyla snadná

První duel s Olomoucí na ledě Pražanů byl na programu v sedmém kole. Hanáci, kteří se po osmnácti letech představili v rámci extraligy v Tipsport aréně, rozhodně nepůsobili zakřiknutým dojmem a domácímu týmu se v první třetině herně minimálně vyrovnali. Jejich dobrý výkon navíc potvrdil už ve 14. minutě úvodním gólem zápasu Ivan Majeský.

3:1
Takové skóre se zrodilo v prvním duelu sezony na ledě Sparty.

Sparta ale dokázala ve druhé třetině skóre otočit po brankách Petra Kumstáta a kapitána Tomáše Rolinka. Druhý Kumstátův gól, sedm minut před koncem zápasu, dal pak pečeť na výhru sparťanského týmu.

A i přesto, že poměr střel nakonec vystoupal k poměrně jednoznačnému skóre 40:14, domácí rozhodně nemohli odcházet z ledu s pocitem snadno vykonané práce. Olomoučtí sice odjížděli s prázdnou, ale zanechali v Praze velmi sympatický dojem.

Sestavy z posledního zápasu

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Staněk, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Jergl – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý R., Knotek, Kucharczyk. Trenéři: Petr Fiala a Jiří Dopita.

HC Sparta Praha: Staňa – Ďaloga, Mikuš, Polášek, Piskáček, Hrbas, Barinka (A), Švrček, Pilař – Kumstát, Pech (A), Rolinek (C) – Réway, Hlinka, Buchtele – Bahenský, Cingel, Sabolič – Dvořáček, Volek, Černoch. Trenér: Josef Jandač.