27. 8. 2015 Daniel Ryl

Sparta poprvé v O2 areně, přijede Hamar

Po návratu z evropského tripu čeká Spartu první domácí zkouška v libeňské O2 areně. V rámci Champions Hockey League zavítá na pražský led norský Storhamar Hamar. V prvním utkání v Norsku zvítězila Sparta těsně 3:2 a následně padla po prodloužení na hřišti Ženevy. Pokud se svěřencům Josefa Jandače podaří zvítězit v domácí odvetě s norským týmem, zajistí si postup do další fáze. Třetí utkání Ligy mistrů se odehraje v pátek 28. srpna od 18:30 hodin!

Podle útočníka Petra Kumstáta čeká Spartu opět těžký zápas. "Se čtyřmi body ze dvou zápasů zvenku jsme spokojeni, teď by bylo super vyhrát náš první zápas v O2 areně, a tím si prakticky zajistit postup do vyřazovacích bojů. Norové hrají hodně nepříjemný a agresivní hokej. Mají hodně velké hráče, takže si musíme dávat pozor na dohrávání soubojů. Navíc jsou silní okolo obou branek," upozorňuje.

Na utkání proti Storhamaru je zatím prodáno jen přes tisíc lístku. "Doufáme, že se počet diváků ještě zvýší a hala bude aspoň trošku zaplněná. Zápasy Champions Hockey League si to určitě zaslouží,navíc je to pro nás hodně důležité utkání," věří střelec druhého sparťanského gólu v utkání na ledě Storhamaru Hamar.

Předprodej vstupenek:

Před pátečním zápasem s norským Hamarem budou otevřené pokladny číslo 10 až 16, pokladny čísla 19 a 20 slouží pro návštěvníky VIP. Vchody O2 areny se otevřou hodinu před utkáním, tedy v 17:30 hodin. Majitelé permanentek na sezonu 2015/2016 mají vstup na oba zápasy základní skupiny CHL v ceně své permanentky, a nemusí si tedy kupovat vstupenky! Speciálně pro permanentkáře bude určen vchod číslo 3. Pro ostatní je stále v prodeji také speciální zvýhodněný balíček vstupenek na oba dva zápasy v základní skupině CHL.

Na zápasech je u vchodu číslo 10 k dispozici úschovna zavazadel. Cena úschovného je stanovena ve výši 20 Kč za malé zavazadlo, 40 Kč za velké zavazadlo. Majitelé permanentek mají úschovné zdarma. V úschovně je možné odstavit kolo i kočárek.

28. srpna: Sparta - Hamar (O2 arena, 18:30)

5. září: Sparta - Ženeva (O2 arena, 15:30)

speciální CHL balíček na oba dva zápasy

První vzájemné utkání skončilo vítězstvím Sparty

Právě na hřišti norského vicemistra vstoupili sparťané do nového ročníku Champions Hockey League. V parádní atmosféře vedli po první třetině o dvě branky, ale ve druhém dějství skórovali pouze domácí a Sparta o svůj náskok přišla. Až ve třetí třetině zužitkoval Netíkův pas Michal Čajkovský, který tak rozhodl o výhře Sparty a završil se svým kolegou povedený večer. Obě letní posily Pražanů si připsaly jednu branku a asistenci.

Co se Hamaru týče, ten zatím na vzájemné zápasy s Ženevou stále čeká, ale volný čas si zpestřil přátelským zápasem v Lillehammeru, se kterým prohrál těsně 1:2. Ve zmíněném utkání ovšem šetřil elitní formaci a dal šanci mladším hráčům. O jediný zásah se postaral Eirik Skadsdammen.

CHL1: Storhamar Hamar – HC Sparta Praha 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Jensen (Hotham, Zettergren), 36. Ronnild (Bull, Lindahl) – 4. Netík (Barinka), 19. Kumstát (Čajkovský), 48. Čajkovský (Netík, Barinka). Rozhodčí: Hallin (NOR), Sjoqvist (SWE) – Kilian (NOR), Waldejier (NOR). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4714. Střely na branku: 21:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Evropská tour Spartě vyšla, domů se vrátila se čtyřmi body

Z Norska se Sparta nevydala do Čech, ale přesunula se více na jih. V dalším utkání totiž zavítala na led švýcarské Ženevy, proti které sice třikrát vedla, ale nakonec padla 3:4 po prodloužení. O branky se tentokrát postarali Tomáš Netík, Jan Buchtele a Adam Polášek. I přes porážku mohli být sparťané spokojeni. Z venkovních zápasů si přivezli čtyři body.

„Řekl bych, že čtyři body nejsou špatné. Mohlo jich být víc, ale i s tímhle jsme spokojeni. V domácích odvetách můžeme být klidnější a nepřipouštět si zbytečně tlak. Věřím, že bez větších problémů splníme cíl a postoupíme,“ řekl po utkání obránce Jan Švrček, který nastoupil po boku Adama Poláška.

CHL2: Servette Ženeva – HC Sparta Praha 4:3pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Loeffel, 39. Bezina, 54. Lombardi, 63. Fransson (Lombardi) – 16. Netík (Kumstát), 36. Buchtele (Réway), 44. Polášek (Réway). Rozhodčí: Smetana (AUT), Stricker (SUI) – Fluri (SUI), Tscherrig (SUI). Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4582. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

FOTO: Fredrik Olastuen / Champions Hockey League via Getty Images; Eric Lafargue / Geneve-Servette/Champions Hockey League via Getty Images

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje

Chlapík se upsal Ottawě a odjíždí do Kanady