Blíží se další ročník tradičního turnaje BILLA Cup! Turnaj pro hráče kategorie U15 bude probíhat od 15. do 18. srpna. Domácí sparťané letos v Tipsport areně přivítají týmy HCO Třinec, HC Slovan Bratislava, HK Nitra, Eisbären Berlin a v neposlední řadě rivala HC Slavia Praha.
- pro hráče ročníku 2005 a mladší
- 15. až 18. srpna 2019
- Utkání se odehrají v Tipsport areně (Za Elektrárnou 419/1, Praha 7)
- KONTAKTNÍ OSOBA: Pavel Šrek, tel.: +420 604 332 223, mail: srek@hcsparta.cz
Účastníci turnaje:
HC Sparta Praha (CZE)
HC Slavia Praha (CZE)
HCO Třinec (CZE)
HC Slovan Bratislava (SVK)
HK Nitra (SVK)
Eisbären Berlin (GER)
Rozlosování turnaje:
Skupina A
HCO Třinec
HC Slavia Praha
HC Slovan Bratislava
15. srpna, 16.00: HC Slavia Praha - HCO Třinec (3:8)
16. srpna, 11.30: HC Slovan Bratislava - HCO Třinec (2:4)
16. srpna, 16.30: HC Slavia Praha - HC Slovan Bratislava (4:3)
Skupina B
HC Sparta Praha
Eisbären Berlin
HK Nitra
15. srpna, 18.30: HC Sparta Praha - HK Nitra (5:2)
16. srpna, 14.00: Eisbären Berlin - HC Sparta Praha (1:18)
16. srpna, 19.00: HK Nitra - Eisbären Berlin (1:16)
Play off:
17. srpna, 11.30, Q1: 2B - 3A HK Nitra - HC Slovan Bratislava (4:2)
17. srpna, 14.00, Q2: 2A - 3B HC Slavia - Eisbären Berlin (9:4)
17. srpna, 16.30, SF1: 1A - vítěz Q1 HC Třinec - HK Nitra (3:2)
17. srpna, 19.00, SF2: 1B - vítěz Q2 HC Sparta - HC Slavia (4:7)
18. srpna, 9.30: o 5. místo HC Slovan Bratislava - Eisbären Berlin (4:0)
18. srpna, 12.00: o 3. místo HK Nitra - HC Sparta (5:6)
18. srpna, 14.30: finále HCO Třinec - HC Slavia (8:3)
18. srpna, 17.00: závěrečný ceremoniál
Aktuální soupiska HC Sparta Praha:
Brankáři: Michael Hrabal, Michael Obolenski, Petr Přikryl, Josef Simon
Obránci: Nicole Hlinková, Martin Klička, Daniil Nistribenko, David Šeba, Michael Šimák
Útočníci: Petr Burda, Sebastien Crosby, Tyler Knox, Petr Křišťan, Maxmilián Minařík, Mikuláš Odehnal, Jiří Pospíšil, Bogdan Stepanchuk, Max Šrámek, Martin Vašíček, Jakub Žmola
Ohlédnutí za minulým ročníkem:
Loňský ročník turnaje ovládl tým z Německa, Jungadler Mannheim, který ve vypjatém finále těsně porazil domácí sparťany 3:2. Třetí se umístil výběr Polska do šestnácti let, který udolal německé Eisbären Berlin. V souboji o páté místo poté zvítězil tým HC Slovan Bratislava nad Black Wings Linz v neuvěřitelném poměru 10:0!
Konečné pořadí loňského ročníku:
1. Jungadler Mannheim
2. HC Sparta Praha
3. Team Poland U16
4. Eisbären Berlin
5. HC Slovan Bratislava
6. Black Wings Linz
Turnaj finančně podporuje Magistrát hlavního města Prahy