24. 3. 2006 Tomáš Kubánek

Sparta postoupila zaslouženě, říká Benda

Z ukončení zlínské cesty vyřazovacími boji letošní extraligy byl Jan Benda jistě velmi smutný, avšak bývalý hráč Sparty, německý reprezentant a hokejový cestovatel s českými kořeny v jedné osobě potlačil v sobě na chvíli hořké myšlenky a pustil se do objektivního hodnocení posledního utkání i celé čtvrtfinálové série.
"Myslím si, že jsme dneska byli vyrovnaným soupeřem, ale opět jsme nedokázali dát gól. Nebyli jsme schopní jak doma, tak v T-Mobile Areně skórovat, což je hlavním důvodem, proč jsme tuto sérii prohráli," komentuje zkušený útočník podstatný fakt, že Hamé zakončilo čtvrfinále šnůrou osmi třetin, v nichž nedalo ani branku. "Sparta toho využila, hrála velmi dobře a zasloužila si tuto sérii vyhrát," dodává.

Umístění obou týmů po základní části rozhodlo o tom, že výhodu domácího prostředí v prvních dvou utkáních bude mít Zlín. Valaši tuto přednost také dokonale využili, přestože jen velmi těsně dvakrát 2:1. Tyto dvě výhry však byly pro Moravany jediné. Sparťané své domácí bitvy také těsně vyhráli (4:3 a 3:2) a navrch urvali i pátý zápas ve Zlíně (0:1). Poté už poměrně jednoznačně proměnili mečbol 3:0. "Sérii jsme si hodně oslabili v utkání, kdy jsme tady vedli 2:0 a nedotáhli to do vítězného konce. Věnovali jsme Spartě jakoby krok dopředu, více si věřili."

Nejtěsnější série letošních čtvrtfinálových bojů udržovala diváky v napětí vždy do posledních sekund. "Hodně gólů nepadalo, ale bylo vidět, že to byla utkání ´na nůž´. Potkala se vyrovnaná mužstva, skoro vždycky rozhodoval rozdíl jediné branky."

Jan Benda svým výkonem dokazoval, že je platnou posilou Medvědů. V šesti mačích letošního play-off zaznamenal tři kanadské body. "Řekl bych, že jsem hrál celkem dobře. Povedlo se mi udělat pár bodů. Využívali jsme dobře sehrané přesilovky. Škoda, že se to v těch posledních zápasech už nedařilo."

Jej i celý zlínský mančaft jistě hodně trápí vývoj čtvrtého utkání, v němž Valaši vedli 2:0. Pražané však ukázali svou sílu a výsledek otočili. "Nejradši bychom to vrátili zpátky, to ale nejde. Mohli jsme domů jet ve stejné roli, jakou měla před dneškem Sparta, ale nezvládli jsme to," lituje. Zároveň ale podotýká, že semifinále je ve správných rukou.

"Postoupil ten, kdo hrál líp. Sparta si to zasloužila, protože dokázala stav série otočit a vyhrát čtyři zápasy za sebou, navíc poslední dva uhrála vzadu na nulu," vysekl Benda poklonu sparťanským kvalitám.


foto: www.hokej.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat

Šrek: Mladíci musí dostávat šanci v áčku