2. 2. 2016 HC Sparta

Sparta půjde do play off s brankářskou trojicí Taylor, Pöpperle a Novotný

Sparta v poslední den přestupního termínu získala ze Záhřebu nového gólmana Dannyho Taylora. „Reagovali jsme na situaci před boji play off. Tomáš Pöpperle bohužel nepodával příliš přesvědčivé výkony, a proto jsme se rozhodli zvýšit konkurenci na brankářském postu. Nechtěli jsme riskovat celosezónní úsilí celého týmu, chtěli jsme mít citlivý post brankáře dobře zajištěn,“ vysvětluje Patrik Martinec, sportovní manažer klubu.

Brankářská situace ve Spartě má v průběhu ročníku postupný vývoj. „Sezonu začal Tomáš Pöpperle, nicméně jeho výkony nebyly přesvědčivé, i přesto měl Tomáš důvěru trenérů, kteří věřili, že se vrátí do stabilní formy. Trenér gólmanů Petr Přikryl s Tomášem hodně pracoval, nicméně ten progres nebyl takový, jaký bychom si představovali,“ říká Martinec.

„V době Tomášova pobytu na marodce dostal příležitost Honza Lukáš. U tohoto mladého brankáře jsme věřili v budoucnost v našem klubu, a proto jsme mu již začátkem prosince nabídli novou smlouvu. Tu však odmítnul, a je to tedy pro nás signál, že svoji budoucnost vidí v jiném týmu,“ dodává sportovní manažer Sparty.

Koncem ledna se vrátil do Sparty z nepovedeného angažmá v KHL gólman Filip Novotný. „Filipovi jsme vyšli vstříc. Skončil v Rusku a u nás má pro příští sezonu platnou smlouvu a počítáme s ním jako s jedním z dvojice brankářů. Problém u něj je jasný, vzhledem k tomu, že v Rusku tři čtvrtě roku nechytal, mu aktuálně chybí zápasová praxe,“ vysvětluje Martinec.

Ohledně sparťanské jedničky pro zbytek sezony Patrik Martinec odpovídá: „Počítáme s trojicí Taylor, Pöpperle a Novotný. Chytat bude vždy ten s nejlepší aktuální formou.“

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série