7. 9. 2003 MiG

Sparta se dohodla s Havlátem!

Dvaadvacetiletý útočník Ottawy Senators Martin Havlát může nastoupit v úvodu sezóny 2003/04 v Holešovicích. Informaci, že se dnes obě strany dohodly, potvrdil www.hcsparta.cz ředitel klubu Luboš Koželuh.
Ze hry tak vypadla další možná Havlátova působiště. Zájem mistra světa z roku 2000 projevili ve Znojmě a v Třinci. Stále však Sparta nemá vyhráno, hráč může podepsat do začátku extraligy kontrakt v NHL, a jak oznámil ředitel Sparty, v takovém případě ze startu posily sejde.

„Je to strašně teoretické, protože Havlát preferuje NHL, a pokud tam dojde k dohodě, odejde. Může tu odehrát nula utkání, jedno, ale může jich odehrát i devět,“ říká Koželuh. Sparta je s hráčem dohodnutá, a pokud se bude schylovat k jeho startu v extralize, bude ještě jednat s Třincem, který má na hráče práva pro Českou republiku. Vyrovnání s Oceláři by však nemělo být problém.

Sparta celé léto budovala kádr, přesto sáhla po možnosti zatraktivnit úvod sezóny. K podobnému kroku se před rokem odhodlali například v Litvínově. „Pokud něco ve Spartě odehraje, měl by pro ni být jednoznačně přínosem a zároveň by to byl dárek pro sparťanské fanoušky, kteří tak uvidí jednoho z nejperspektivnějších hráčů NHL. Věřím, že jsou to jen pozitiva.“

Jednání podle Koželuha nebylo příliš složité. „Možnost byla postavená na vztahu trenéra Hadamczika s hráčem. Poprvé jsem s Havlátem mluvil na Zlaté hokejce a měl jsem pocit, že by se nám to mohlo podařit,“ osvětluje genezi dohody s mladým útočníkem sparťanský ředitel.

O příchodu posily do Sparty se začalo spekulovat ve druhé polovině srpna, kdy první informace přinesl deník Sport.

Martin Havlát odehrál v české extralize pouze dvě sezóny. Do velkého hokeje jej přivedl současný kouč Sparty Alois Hadamczik v době, kdy trénoval Třinec. V roce 2000 se tehdy devatenáctiletý hráč prosadil až na mistrovství světa, kde český tým vybojoval zlato. Po této sezóně odešel za moře do týmu Ottawa Senators, kde odehrál tři úspěšné sezóny. V roce 2002 reprezentoval na olympijských hrách v Salt Lake City.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Věříme, že se bude hokej hrát dál

LIB - SPA 3:2 - Prohra po bitvě

Chlapík: Sparta byla jediná volba!

Posila z NHL! Spartě vypomůže Filip Chlapík