27. 2. 2009 Radek Papáček

Sparta si pojistila nadějné mládí!

Hokejová Sparta uplatnila opce ve smlouvách svých několika mladých hráčů. Současné kontrakty tak prodloužila hned pětici hráčů. Do roku 2011 mají nyní platné smlouvy hráči Filip Novotný, Martin Látal, Pavel Mrňa, Zbyňek Hrdel a Jakub Vojta.

Kromě Martina Látala jsou zbylí čtyři hokejisté kmenovými hráči holešovického klubu. "Vedle zkušených hokejistů jsme v našem týmu dlouhodobě začali dávat prostor našim mladým hráčům. V tomto trendu budeme nadále pokračovat a je nasnadě, že takto činíme nejen ze sportovních hledisek budování týmu do budoucna, ale samozřejmě i s ohledem na současnou ekonomickou situaci," řekl Petr Bříza, generální manažer klubu.

"Navíc chceme disponovat širším hráčským kádrem, abychom byli schopni překonat složitá období zranění, kterých je ve zhuštěném programu extraligy během každé sezony nemálo," uvedl dále Petr Bříza. Ke každému hráči přidal také stručný komentář.

Filip Novotný

Pozice: brankář
Narozen: 6.5.1991 (17 let)

„Filip je pro nás určitě velkým příslibem do budoucna, jsem moc rád, že jsme ho před dvěma lety do Sparty získali. Bylo to naše skvělé rozhodnutí. V závěru této sezony už se výrazně prosadil v dresu Jihlavy, počítáme s ním jednoznačně pro příští sezony v našem A-týmu.“


Martin Látal

Pozice: útočník
Narozen: 17.3.1988 (20 let)

"Ačkoliv Martin prošel v minulosti mládeží Sparty, je v této chvíli kmenovým hráčem Kladna. Budeme ho muset Kladnu zaplatit, ale letošními výkony a prozatímními deseti kanadskými body ve své první seniorské sezoně nám určitě potvrdil, že by mohl být velmi dobrou investicí."


Pavel Mrňa

Pozice: útočník
Narozen: 17.3.1988 (20 let)

"Pavel je společně s Petrem Kafkou produktem našeho mládežnického systému. Po několika letech jsou to konečně hráči, kteří dostali šanci poprat se o své místo v sestavě přímým přechodem z naší „juniorky“. Pro všechny nadějné hráče, kteří vyrůstají v organizaci Sparty můžou být jen pozitivním příkladem pro jejich motivaci."


Zbyněk Hrdel

Pozice: útočník
Narozen: 19.8.1985 (23 let)

"Zbyněk se vrátil do Sparty po šesti letech, strávených v zámořských juniorských a nižších soutěžích. Tito hráči mají téměř vždy pochopitelné problémy se zpětnou adaptací na evropský hokej, navíc na něm byla letos znát nevyhranost a hledání se během sezony. Podobná trpělivost se nám vyplatila v případě Martina Podlešáka, věříme, že i Zbyňkova výkonnost v příští sezoně poroste."


Jakub Vojta

Pozice: obránce
Narozen: 8.2.1987 (22 let)

"Jakub byl v roce 2005 draftován ze čtvrtého kola jako 94. hráč v celkovém pořadí. Určitě ne náhodou. Jeho další hráčská kariéra se ale pak rozhodně lišila od jeho představ. Zatím hraje většinou mimo A-mužstvo Sparty, ale chceme mu určitě dát šanci navázat v dresu Sparty na své výkony z juniorských let.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Polášek: Tenhle smutek už nechceme zažít znova

SPA - LIB 1:2 - Sparta získala bronz

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní