7. 5. 2010 Pavel Hrdina

Sparta v srpnu startuje na prestižním European Trophy

Vrcholem sparťanské letní přípravy byl v posledních letech prestižní turnaj Red Bulls Salute v Rakousku, na kterém startovaly nejlepší kluby z celé Evropy. Úspěšný formát se letos dočkal rozšíření, Sparta bude v předsezónním klání European Trophy bojovat o účast na finálovém turnaji v Salcburku, čtyři zápasy odehraje v TESLA ARENĚ.

Sparta na European Trophy
11.8. Vålerenga – Sparta
13.8. HIFK - Sparta
14.8. Jokerit - Sparta
18.8. Sparta - Färjestad
20.8  Sparta - Djurgården
21.8. Sparta - Linköping
25.8. Sparta - Adler M.
27.8. Eisbären - Sparta

Celkem 18 týmů ze Švédska, Finska, Norska, Německa, Rakouska, Švýcarska a Česka je rozděleno do dvou devítičlenných divizí. Ve skupinách hraje jednokolově každý s každým, polovinu zápasů odehraje každý tým na domácím ledě. Osm nejlepších, po čtyřech z každé divize se pak střetne na začátku září systémem play-off v Salcburku. Vítěz získá kromě trofeje i finanční prémii.

Pohár začíná 11. srpna, kdy Sparta jako jediný český zástupce vyzve v norském Oslu místní Vålerenga IF. Domácí zápasy odehrají Holešovičtí v TESLA ARENĚ, hrací dny jsou středa, pátek a sobota. Sparťanským fanouškům tak letní přestávka nabídne kromě Tipsport Cupu i atraktivní souboje s předními evropskými kluby, jako je například Linköping s Janem Hlaváčem na soupisce.

Oficiální web European trophy naleznete zde.

×
Odehrané v 15:30 | Muži
Piráti Chomutov
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

CHM - SPA 2:3p - Sparta vyhrála v prodloužení

Hrdina Smejkal: Noční trénink nám pomohl

MBL - SPA 0:1 - Tři body vystřelil Smejkal

Aukce dresů a puků Sparta vzdává hold 2019