2. 12. 2017 Daniel Ryl

Sparta ve výročním utkání vyzve Jihlavu

Sparta se po venkovní sérii zápasů vrací na domácí půdu a ve velkém stylu! V nedělním utkání 28. kola hokejové Tipsport extraligy přivítá poslední Jihlavu, proti které oslaví výročí 114 let od založení klubu. Před utkáním, které Sparta odehraje ve speciálních dresech a dojde také na přijmutí tří nových členů Klubu legend HCS. Duel dvou nejméně trestaných týmů soutěže začne v 15.00 hodin, ale fanoušci se mohou těšit na autogramiádu legend už v jednu hodinu. Přijďte včas, slavnostní ceremoniál startuje už ve 14.50 hodin.

Sparta uctí legendy, nastoupí ve speciálních dresech

Sparťanská krev už je za námi, ale tím výčet netradičních zápasů sezony nekončí. V nedělním utkání proti Jihlavě bude Sparta slavit výročí 114 let od založení klubu, a to ve velkém! Sparta při příležitosti klubových oslav rozšíří také svůj Klub legend HCS, který přijme tři nové členy – obránce Jiřího Vykoukala, dlouholetého vedoucího mužstva Jaroslava Velechovského a bývalého sekretáře Jana „Hóňu“ Císařovského.

Kromě samotného předzápasového ceremoniálu však proběhne i doprovodný program, jehož vrcholem bude autogramiáda Klubu legend HCS. Ta proběhne mezi 13. a 14. hodinou u hlavního vchodu Galerie Harfa, což nabízí fanouškům jedinečnou možnost pořídit novou knihu Souhvězdí Sparta a hned do ní získat cenné podpisy. Po utkání s Jihlavou se pak budou ve fanshopu podepisovat také útočníci Andrej Kudrna a Robert Říčka.

PROGRAM NEDĚLNÍHO ODPOLEDNE S LEGENDAMI ZDE


Nováček baví a bojuje, ale nestřílí góly a je poslední

Kdo čekal, že bude hrát Jihlava v nové sezoně Tipsport extraligy druhé housle, pletl se. Celek z Vysočiny je sice po první polovině základní části poslední, jenže nejbližší týmy před sebou má na dostřel a rozhodně není bezzubý. I přes porážky jsou svěřenci Petra Vlka v zápasech důstojným soupeřem, jejich hokej baví, jen mu chybí to nejpodstatnější – góly.

Dukla je totiž s 55 vstřelenými góly nejhorším týmem celé soutěže. V týmu jí chybí alespoň jeden hráč, který by reálně atakoval hranici patnácti, dvaceti branek za sezonu. Nejlepší střelec Tomáš Čachotský je se šesti góly a deseti asistencemi lídrem týmového bodování, ale další se hledají. Na hranici deseti bodů je už pouze obránce Erik de la Rose, který má na kontě gól a devět přihrávek.

V posledních zápasech ale Jihlava přidala k hernímu projevu i výsledky! Dlouhou sérii porážek ukončila s Olomoucí (3:2p) a následně zdolala i Mladou Boleslav (3:0). „Je skvělý pocit vychytat nulu, ale kluci přede mnou hráli moc dobře. Blokovali střely. Někteří v kabině po zápase seděli s chladivými polštářky, musím jim poděkovat,“ pochvaloval si na klubovém webu po první extraligové nule brankář Lars Volden.


SPARTA VS. JIHLAVA ŘEČÍ ČÍSEL


Jihlava zdolala Spartu poprvé od roku 1995!

Obě mužstva už se spolu utkala hned ve druhém kole, kdy Sparta při domácí premiéře nejprve ztratila vedení 1:0 a musela otáčet průběh zápasu. To se jí nakonec podařilo a po gólech čtyř různých střelců ovládla utkání 4:3. V odvetě na jihlavské půdě, kde Sparta hrála poprvé od roku 2004, už takové štěstí neměla. A to se zdálo, že by Sparta mohla zvládnout i druhé vzájemné měření sil. Během duelu totiž po brankách Lukáše Klimka a Jiřího Smejkala dvakrát vedla, ale Jihlava vzápětí vyrovnala a do konce druhé třetiny otočila. Srdnatý výkon Dukly nakonec stál Spartu body a porážka 2:4 byla první prohrou ve vzájemných duelech od listopadu 1995, kdy si Pražané odvezli z Vysočiny výprask 1:6.


Sestavy z posledního zápasu:

HC Sparta Praha: Honzík – Pavelka, Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Dvořák, Nedomlel – Forman, Pech, Kumstát (A) – Jarůšek, Vrána (A), Hlinka (C) – Kudrna, Reichenberg, Říčka – Rousek, Saponari, Smejkal. Trenéři: František Výborný a Jaroslav Nedvěd.

HC Dukla Jihlava: Volden – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, Kajínek, Ulrych, Zdráhal – Jiránek, Skořepa, Kubalík – Květoň, Zeman, Čachotský – Anděl, Seman, Žálčík – Rys, Hubáček, Diviš. Trenéři: Petr Vlk a František Zeman.
FOTO: Tomáš Lysý (www.hcdukla.cz)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta On Air s Milanem Jurčinou!

Košťálek bude hrát za Spartu i v další sezoně

​V příští sezoně budeme ještě silnější

​Tomáš Pavelka bude pokračovat ve Spartě