19. 3. 2021 Daniel Ryl

Sparta vede, čtvrtfinále pokračuje v neděli

Vrchol sezony naplno vypukl! Sparťané vstoupili do čtvrtfinálové série proti Olomouci vítězstvím 3:1, ale už v neděli 21. března je od 15 hodin čeká odveta. Druhé utkání proti houževnatému soupeři můžete sledovat v přímém přenosu O2TV Sport.

Sobotka zařídil Spartě vedení!

První krok sparťané zvládli výborně, když v úvodním čtvrtfinálovém klání zvítězili 3:1. Náš tým šel do vedení už v první třetině, kdy udeřil Vladimír Sobotka. Ve druhé části však náš tým neproměnil zkrácenou přesilovku pěti proti třem, načež hosté vyrovnali. Blesková odpověď Jana Košťálka však vrátila sparťany zpět na koně, načež stvrdil výhru trefou do prázdné branky znovu Vladimír Sobotka.

„Pro nás to bylo velice důležité a těžké vítězství, protože jsme hráli po takové době. Byl to těžký zápas, takový jsme čekali. Pro vývoj bylo dobré, že jsme byli ve vedení. Klíčovým momentem bylo, že jsme po gólu na 1:1 dokázali proměnit přesilovku gólem do šatny. Byl to urputný hokej, který jsme očekávali,“ těšilo po výhře trenéra Josefa Jandače.

SOBOTKA: DO DRUHÉHO ZÁPASU PŮJDEME SE STEJNÝM SEBEVĚDOMÍM

Staň se součástí Sparťanské armády!

Dlouho jsme se nemohli vidět na stadionu. Přesto Sparťanská armáda drží pevně při sobě a před blížícím se play-off povolává do svých řad další bojovníky. Právě teď nastal čas, kdy sparťanští hokejisté potřebují nejsilnější možnou podporu. “Rozhodli jsme se proto, že fanouškům ukážeme víc, než by mohli vidět při běžné návštěvě zápasu,” říká generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Hráče, trenéry i různé zástupce klubu budou po celé play-off sledovat kamery. Už během jednotlivých sérií bude vycházet video seriál o sparťanské cestě vyřazovacími boji. “Budeme s týmem i ve chvílích, kdy běžně zůstávají dveře sparťanské kabiny pro všechny zavřené. Fanoušci se budou moci na vlastní oči vžít do role sparťanských hokejistů, znát jejich bezprostřední pocity a poznat nejryzejší sportovní emoce,” upřesňuje marketingový ředitel Jakub Hospůdka.

Zaregistrujte se zdarma na webu dobitvy.cz a mějte denní přehled o všem, co se děje nejen v naší kabině. Buďte součástí Sparťanské armády!

SPARTA VS. OLOMOUC PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Zpátky do historie play-off:

Od roku 1994 sparťané odehráli už dvaadvacet čtvrtfinálových sérií, do kterých čtrnáctkrát vstoupili vítězně! Nejdelší sérii zaznamenali v letech 1999 až 2004, kdy vyhráli první čtvrtfinále celkem šestkrát za sebou.

Celkem v šestnácti případech sparťané začínali na domácí půdě, kde si připsali celkem jedenáct vítězství. Co se však týče zápasů proti Olomouci, s tou se naši hokejisté utkají v extraligovém play-off poprvé v historii.

Bilance s Olomoucí: tuhé bitvy, dvě výhry

Vůbec poprvé v sezoně se oba týmy utkaly v listopadu na ledě Olomouce, kde domácí rychle vedli, a přestože David Vitouch bleskově vyrovnal, sparťané si odvezli porážku 1:4. V domácí odvetě o dva dny později už se našemu týmu vedlo lépe a také díky dvěma gólům Jana Buchteleho, jenž překonal hranici sta gólů ve Spartě, jsme zvítězili jasně 7:1!

Spartě vyšel i třetí duel. Góly v něm sice padaly až ve třetí třetině, ale trefy Jana Buchteleho, Davida Tomáška a Milana Jurčiny během sedmi minut rozhodly o výhře 3:0. V závěrečném souboji už se karty obrátily, jelikož Hanákům vyšla první třetina a poté, co naše ofenziva neproměnila žádný z 33 pokusů, sparťané padli 0:3.

ČTĚTE PŘED PLAY-OFF:

PŘIDEJ SE DO SPARŤANSKÉ ARMÁDY!
TRENÉŘI PŘED PLAY-OFF: CHCEME I DRUHÝ POHÁR!
OLOMOUC V KOSTCE: TÝMOVOST A EXSPARŤANÉ

PETR TON: KVALITA JE NA NAŠÍ STRANĚ
DAVID NĚMEČEK: ČEKÁ NÁS TĚŽKÁ PRÁCE


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ligu mistrů odstartujeme v Holešovicích!

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech