29. 1. 2016 Robin Mana

Sparta vzdává hold 2016: Příběhy hrdinů

Již posedmé se v průběhu ledna konala akce Sparta vzdává hold, kterou pražský klub tradičně věnuje složkám Integrovaného záchranného systému. Jejím vyvrcholením bylo úterní utkání s Olomoucí, kterému předcházel slavnostní ceremoniál za účasti hrdinů z řad záchranné služby, hasičů, policie a armády, kteří se zásadním způsobem podíleli na záchraně lidských životů. Toto jsou jejich příběhy.

Již 28 let pracuje u pražské záchranné služby a zachránil nespočet lidských životů. Přiznává, že na jeho práci jej baví právě to, že nikdy neví, do čeho jde. "Je pěkné, když se to povede, když lidem pomůžeme a třeba i vidíme zpětnou vazbu, říká záchranář STANISLAV ŠEVČUK.

Podpraporčík ANTONÍN KASÍK byl oceněn za mimořádné nasazení při požáru bytu v Praze 8, když za cenu ohrožení vlastního života zachránil život jeho obyvatelce. Podívejte se na jeho příběh.

Policejní praporčíci MICHAL MRÁZEK a DALIBOR PETERKA zachránili člověka z hořícího rodinného domu v obci Smržice. "Hasiči nám řekli, že jsme blázni, že jsme do toho šli, ale udělali bychom to znovu," říkají. Podívejte se na jejich příběh.

Během cvičení NATO se letoun nadporučíka ZBYŇKA ABELA střetl se supem. On však dokázal i s vážně poškozeným strojem přistát. "Udělal jsem jen to, co jsem musel udělat, ale když se kola dotkly dráhy, spadl mi velký kámen ze srdce."

O čestné buly se v utkání Holdu proti Olomouci postaral major JIŘÍ LYSÁK, účastník tří misí v Afghanistánu, kde se zajišťoval zdraví a bezpečí českých vojáků a také zdravotní péči pro místní obyvatele. Podívejte se na jeho příběh.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chci v repre vydržet co nejdéle, říká Dvořák

Rousek v repre: Budu bojovat o účast na MS!

Velké slevy ve Fanshopu, nákup i za pár korun

Pět hráčů prodloužilo smlouvy ve Spartě