7. 1. 2019 HC Sparta

Sparta vzdává hold padlým hrdinům

Ojedinělý a tradiční projekt na české sportovní scéně je po roce opět tady. Sparta na začátku února věnuje dva zápasy členům integrovaného záchranného systému (IZS) a Armády České republiky (AČR) v rámci již desátého ročníku Sparta vzdává hold. Těšit se můžete na nové speciální dresy a opravdu bohatý a emotivní doprovodný program.

Jubilejní ročník bude mít podtitul „Pocta hrdinům“ a vyvrcholí dvěma zápasy v domácí O2 areně – proti Vítkovicím 1. února a poté nedělní utkání s úvodním slavnostním ceremoniálem 3. února proti Plzni. Právě v tento zápas oblečou hokejisté Sparty speciální dresy, tentokrát úplně bez reklam.

Na dresu se objeví jména všech 191 padlých hrdinů IZS a AČR, kteří zemřeli při výkonu služby od vzniku České republiky v roce 1993 do konce roku 2018, ať už v České republice, nebo na zahraničních misích v případě českých vojáků.

Pokud chcete na tyto zápasy vyrazit v replice speciálních dresů, můžete si je do 13. ledna objednat (včetně připsané platby) ve sparťanském fanshopu. Z důvodu garance termínu dodání doporučujeme zvolit formu osobního vyzvednutí ve fanshopu v holešovické Tipsport areně nebo v Galerii Harfa. 

DRES SPARTA VZDÁVÁ HOLD OBJEDNÁVEJTE ZDE:

Hrané dresy se poté budou opět dražit v aukci. Její výtěžek bude přidán k výnosu z dražby výročních dresů a společně poputují na konto Nadace policistů a hasičů, Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Vojenského fondu solidarity.

„V aktuálním jubilejním desátém ročníku chceme vzdát hold členům všech jednotek, kteří v rámci výkonu služby položili to nejcennější, co měli. Svůj život,“ říká předseda představenstva HC Sparta Praha Petr Bříza, který stál v roce 2009 u vzniku tohoto ojedinělého projektu. 

Poděkovat mohou i fanoušci

Pokud chcete i vy osobně poděkovat členům všech jednotek, můžete tak učinit na lednových domácích utkáních se Zlínem, Kometou Brno a Libercem, kde bude v prostorách Oareny u sektorů 105 a 106 připravený speciální video koutek pro nahrání vašich vzkazů. Poděkovat můžete i na dálku - stačí nasdílet své video veřejně na sociální sítě s hashtagem #hold2019, nebo poslat samotný soubor přes webovou úschovnu na mail marketing@hcsparta.cz. 

V minulosti již speciální dresy připomínaly policejní, hasičské a záchranářské uniformy, hráči byli odění také do vojenských maskáčů. Oba zápasy v únoru navštíví dohromady více než 12 tisíc členů IZS a AČR. Část výtěžků ze vstupného poputuje poprvé na výše zmíněné nadace. Na oba zápasy bude před Oarenou připravena technika složek IZS a AČR, kterou si mohou fanoušci ještě před utkáním prohlédnout. 

Před nedělním zápasem se navíc mohou malí sparťané těšit na speciální program v Galerii Harfa v rámci projektu Vyrůstej se Spartou a částečně si vyzkoušet práci hasičů, záchranářů, policistů či vojáků. Samozřejmostí je také hokejový turnaj všech složek během přestávek obou utkání. 

×
Dnes v 15:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Hráli jsme to, co po nás Uwe chtěl

KVA - SPA 1:4 - Proti Energii znovu tři body

Toma a Kasík: Doma tak pořádkumilovní nejsme!

Sparta vzdává hold padlým hrdinům