9. 1. 2017 HC Sparta

Sparta vzdává poosmé hold: Legendy legendám!

Tradiční akce, ovšem opět s novým motivem. Sparta vzdává hold již poosmé v historii, a navazuje tak na úspěšné předchozí ročníky – tentokrát s podtitulem Legendy legendám. Dlouholetý projekt na podporu složek Integrovaného záchranného systému v této sezoně vyvrcholí dvěma domácími zápasy na přelomu ledna a února, na něž budou do ochozů O2 areny tradičně pozvány tisícovky hasičů, policistů, záchranářů a zástupců armády.

Utkání s Třincem v neděli 29. ledna a duel proti Olomouci v pátek 3. února. Tyto dva zápasy věnuje jediný extraligový klub v Praze v aktuální sezoně Tipsport extraligy osmému ročníku tradiční akce Sparta vzdává hold. Obě střetnutí odehrají sparťané opět ve speciálních dresech, které půjdou následně do aukce. Její výtěžek bude přidán k výnosu z dražby výročních dresů z prosince 2016 a společně poputují na konto Nadace policistů a hasičů a Vojenského fondu solidarity.

„Po velmi úspěšném ztvárnění hasičských uniforem z minulé sezony jsme se v tomto ročníku rozhodli vytvořit dresy, které odkazují na činnost záchranářů. Nejedná se o klasické oranžové odění, nýbrž o červené uniformy, které se používaly dříve,“ říká Tomáš Zetek, tiskový mluvčí klubu. Tradiční charitativní motiv akce Sparta vzdává hold kromě aukce těchto dresů doplní i osobní účast hrdinů z řad záchranářů, hasičů, policistů a vojáků na zmíněných kláních.

„Samozřejmostí je pak jako každý rok uvolnění vstupenek pro zástupce složek Integrovaného záchranného systému. Stejně jako v minulé sezoně, kdy se akce Sparta vzdává hold konala poprvé v O2 areně, bude na duely s Třincem a Olomoucí uvolněno dohromady zhruba šestnáct tisíc vstupenek,“ dodává Zetek.

Utkání v pátek 3. února bude navíc předcházet velkolepý ceremoniál, jenž startuje v 18.30 hodin. V jeho rámci se na ledové ploše představí historická vozidla jednotlivých složek, Hudba Hradní stráže a Policie ČR, své příběhy představí za asistence členů Klubu legend HCS vybraní hrdinové z řad záchranářů, hasičů, policistů a vojáků. Historický nádech letošního Holdu je zastřešen sloganem Legendy legendám.

V minulosti bylo pravidlem, že patrony jednotlivých složek byli vybraní hráči extraligového A-týmu. Různým způsobem se pak propojovaly osudy členů Integrovaného záchranného systému s hokejovým prostředím. Před dvěma lety se uskutečnilo rodinné spojení otců se syny, kdy se stali sparťanskými tvářemi se svými potomky hráči Jaroslav Hlinka s Michalem Barinkou a legendy Richard Žemlička a Jiří Kochta.

Ohlédnutí za akcí Sparta vzdává hold 2016

„V aktuální sezoně jsme se rozhodli do propagace projektu opět zapojit vážené členy našeho Klubu legend, kteří budou pomáhat prezentovat osudy hrdinů z řad záchranářů, hasičů, policistů a vojáků,“ dodává Zetek. „Vyprávění příběhů proběhne v historických prostorách a muzeích složek Integrovaného záchranného systému. Jejich prezentace pak proběhne tradičně během vyvrcholení akce v zápasové produkci domácího utkání.“

Speciálním partnerem osmého ročníku akce Sparta vzdává hold je výrobce pneumatik společnost Hankook Tire, která se v minulém roce zapojila mezi významné sponzory klubu. „Naše společnost nechce stát opodál a jsme velmi rádi, že se můžeme připojit k této prestižní a tradiční charitativní akci,“ říká JaeHyun Park, ředitel Hankook Tire ČR. „Záchranka, to je rychlost za každého počasí. Proto jsme se rozhodli dodat zdarma pražské záchranné službě přes 200 kusů pneumatik, a zajistit tak kvalitní a bezpečné obutí jejich vozů.“

Hankook: www.hankooktire.cz Česká zbrojovka: www.czub.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

LIB - SPA 3:1 - Druhý duel pro Tygry

Sledge Sparta zakončila sezonu čtvrtým místem

LIB - SPA 4:5p - První výhru vystřelil Rousek!

Broš, Krupp a Nedvěd zhodnotili sezonu