6. 5. 2005 Vojtěch Gibiš

Sparta zahájila přípravu na suchu

V tomto týdnu začala ve Spartě příprava na novou sezónu, zatím tzv. suchá příprava. Trenérské duo Jaromír Šindel – Jiří Doležal nemá prozatím k dispozici kompletní kádr. Z již oznámených posil se do přípravy zapojili pouze obránci Milan Toman, Martin Hlavačka a Lukáš Bolf.
Jiří Vykoukal se totiž po sedmi letech strávených ve Finsku vrací domů a proto jej nyní čeká stěhování. Proto se Vykoukal přidá k týmu až později. Podobně je na tom i Roman Vopat, který je momentálně v Americe, kde očekává přírůstek do rodiny. Slovenský bek Ján Tabaček se taktéž zapojí do přípravy až později, konkrétně při soustředění Sparty v Harrachově. Jakub Šindel právě začíná hrát v Americe finále WHL, které se může protáhnout až na sedm zápasů. Sparta navíc jedná s dalšími hráči, kteří by mohli Spartu eventuálně posílit.

První týden suché přípravy byl ve Spartě soustředěn hlavně na fyzické a jiné testy. “Zjišťujeme v jakém stavu a v jaké kondici nám hráči nastoupili do přípravy. Přeci jenom měli dost dlouhé volno. Samozřejmě půjdou hráči i na zdravotní vyšetření. Další týden bude na zapracování, strávíme týden na stadionu na Strahově u našich fotbalistů. Poté vyrazíme na soustředění na dva týdny do horského prostředí v Harrachově. Tam budou náplní hlavně jízdy na kolech,“ líčí trenér Sparty Jaromír Šindel.

Během června se budou Sparťanští hokejisté opět připravovat v Praze, budou střídat areály na Strahově a na Olympu. Na začátku července budou mít Sparťané opět možnost vydechnout si při dvanáctidenním volnu. “Třináctého července již ale započne ostrá příprava na novou sezónu. Osmnáctého července se poprvé podíváme na ledovou plochu. A už dvacátého devátého července v 11 hodin hrajeme první přípravný zápas. Budeme hrát s Kladnem v T-Mobile Areně. Potom máme pozvánku na jeden zajímavý turnaj do Finska. Bude tam hrát IFK Helsinki nebo Dynama Moskva, dále domácí Karpät Oulu a jeden švédský tým - buď MoDo nebo Lulea. Máme pozvánku i na turnaj do Švýcarska, kde jsme byli loni. Všechno ještě zvážíme a poté se rozhodneme, kam vyrazíme,“ říká pětačtyřicetiletý kouč Pražanů.

Trenér Šindel chce po fyzických a kondičních testech rozdělit mužstvo do několika skupin, přičemž každá skupina bude mí individuální program. “První část přípravy ale budeme absolvovat společně, při druhé rozhodíme hráče do několika skupin podle potřeby,“ osvětluje Šindel. Hlavní kouč Sparty má prozatím k dispozici pouze jediného asistenta – Jiřího Doležala. Oba dva pracují společně, Jiří Doležal se ale bude více soustřeďovat na silovou přípravu týmu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili