5. 8. 2010 Radek Papáček

Sparta zahajuje letní pohár s mistrem!

Hokejisté Sparty mají před sebou úvodní zápas během přípravy na novou sezonu. V prvním kole letního Tipsport Hockey Cupu se utkají s týmem HC Eaton Pardubice. Zápas se bude hrát v Havlíčkově Brodě v pátek 6. srpna 2010 od 17:00 hod. Uvnitř článku naleznete sestavu, ve které Sparta nastoupí.

Permanentky 10/11

Rezervace permanentek pro jejich loňské držitele vypršely a nyní jsou tak v prodeji všechna volná místa v TESLA ARENĚ na domácí zápasy Sparty! Rezervujte si také své místo v týmu! Přejděte na více informací o permanentkách.

Trénink na ledové ploše sparťané zahájili minulý čtvrtek. Po týdnu přípravy je tak čeká první utkání ze série Tipsport Hockey Cupu. První prověrku Pražané absolvují proti úřadujícímu mistrovi z Pardubic.

V Havlíčkově Brodě, kde jsou Pardubice momentálně na soustředění, se tak představí například staronový brankář Sparty Tomáš Pöpperle ve dvojici s juniorem Ondřejem Kociánem. V obraně bude hrát Doug O´Brien a v útočných formacích nastoupí Tomáš Kůrka, Marek Bartánus či Radek Smoleňák.

Sestava Sparty pro utkání s Pardubicemi

Pöpperle (Kocián) - Philipp, Vošmik, Macholda, O´Brien, Vykoukal (C), Zacpálek, Husák, Bolf - Ton, Luňák, Ručinský (A) - Hlaváč, Hlinka, Pacovský - Kůrka, Broš (A), Bartánus - Smoleňák, Karpov, Podlešák.

Vedle členů základní sestavy dostanou příležitost ukázat se také mladí hráči bojující o své místo v sestavě. Mezi obránci to jsou Petr Vošmik, Michael Zacpálek, Patrik Husák a mezi útočníky pak Lukáš Luňák, Dominik Pacovský a Tomáš Karpov.

„Čekají nás také zápasy European Trophy, a proto máme širší kádr. Chci vidět na ledě všechny hráče, kteří s námi absolvovali suchou přípravu. Jedná se i o hráče z juniorky, abych si o nich udělal obrázek,“ uvedl Miloš Holaň, hlavní trenér Sparty.

Na straně Pardubic bude týmu velet nový lodivod. Po odchodu Václava Sýkory do ruské KHL mužstvo převzal Josef Jandač. „Proti Spartě chceme uspět,“ řekl trenér Východočechů pro klubový web.

V neděli 9. srpna 2010 pak Sparta hraje v Berouně s Českými Budějovicemi. Na stadionu partnerského týmu Pražané budou hostit také v pondělí 10. srpna 2010 prvoligové Znojmo. Oba zápasy začínají v 17:00 hod.

Pražská Sparta se v loňském ročníku Tipsport Hockey Cupu stala jeho vítězem.

Rozpis zápasů Sparty v European Trophy

European Trophy