27. 9. 2021 Petr Pavlík

Sparta zakončí domácí sérii proti Vítkovicím

Sparťané v šestém domácím utkání v řadě hostí Vítkovice! Náš tým chce natáhnout svoji vítěznou šňůru na pět zápasů a proti Ostravanům bude usilovat o další vítězný triumf. Utkání startuje v úterý 28. září od 18.30 hodin v pražské O2 areně.


Bezpečnostní podmínky vstupu a chování uvnitř arény

Bezplatné a bezbolestné testování z ústní dutiny zařizujeme už dvě hodiny před zápasem, testování končí půl hodiny po startu zápasu. Testovací místo se nachází v prstenci O2 areny naproti zákaznickému centru.

Na akci mohou být přítomné pouze osoby, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19. Po vstupu do arény je povinné zakrývat si dýchací cesty respirátorem, např. FFP2, KN 95.

U vstupu do O2 areny bude nutné předložit jeden z těchto dokumentů obsahující vaše jméno nebo potvrzení pomocí aplikace Tečka:

  • negativní RT-PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní POC test ne starší než 72 hodin
  • mezinárodní certifikát prokazující očkování nejméně 14 dní od absolvování druhé dávky očkování
  • laboratorně potvrzené prodělání onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní
    *Děti do 6 let se prokazovat testem nemusí.

Šťastná trefa Chlapíka zajistila druhý bod

Sparťané ve šlágru osmého hracího kola hostili před svými fanoušky brněnskou Kometu. Svěřenci kouče Josefa Jandače prohrávali v úvodní třetině o jednu branku, ale v dalších minutách vyrovnali. Soupeř z Brna sice ve druhé třetině znovu odskočil do vedení, nicméně sparťané v závěru prostředního dějství vyrovnali zásluhou Romana Horáka. Vyrovnaný boj našel svého vítěze až v prodloužení, ve kterém byli úspěšnější sparťané. Filip Chlapík šťastnou trefou zajistil svému týmu bonusový bod navrch.

Náš tým po velkém boji zvítězil 3:2 po prodloužení a úvodní branku Sparty si připsal mladý útočník Patrik Prymula. „První třetina skončila nerozhodně, z obou stran byla hodně urputná. Ve druhé třetině jsme bohužel inkasovali ve vlastním oslabení, ale před koncem druhé třetiny jsme ještě vyrovnali. Ten gól nás nakopl. V dalších minutách to byl velký boj, za dva body proti Brnu jsme moc rádi,“ komentoval spokojeně po výhře talentovaný útočník.

Vítkovičtí bojovali, přesto v Boleslavi prohráli

Ostravané mají za sebou v aktuálním ročníku zatím čtyři odehrané duely. V prvním utkání porazili Kladno 2:1, vzápětí ovšem prohráli s Karlovými Vary 1:4. Ve Zlíně vítkovická družina uspěla v poměru 6:3, ve čtvrtém venkovním duelu v řadě ovšem padla na ledě Mladé Boleslavi 1:4. Jedinou branku vítkovického týmu obstaral navrátilec Vladimír Svačina.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU VÍTKOVIC:

PŘÍCHODY ODCHODY
Aleš STEZKA (B, AZ Havířov) Alexandre MALLET (Ú, HC Kometa Brno)
Jakub STEHLÍK (O, Orli Znojmo) Lukáš DOUDERA (O, HC Energie Karlovy Vary)
Karel PLÁŠIL (O, Motor České Budějovice) Robert ČERNÝ (O, HC Přerov)
Rostislav MAROSZ (Ú, Rytíři Kladno) Dominik LAKATOŠ (Ú, Saipa)
Petr CHLÁN (Ú, LHK Jestřábi Prostějov) Jakub KUBEŠ (O, HC Přerov)
Roberts BUKARTS (Ú, Dinamo Riga) Jozef BALÁŽ (Ú, HK Nitra)
Radovan BONDRA (Ú, HKM Zvolen) Zbyněk IRGL (Ú, neznámo)
Kristian AFANASYEV (Ú, Jukurit) Josef MIKYSKA (Ú, HK Dukla Trenčín)

Nicolas WERBIK (Ú, JoKP)

Martin RYŠAVÝ (Ú, Moose Jaw Warriors)

David STACH (Ú, SC Csíkszereda)

Věděli jste, že…

Sparťané v posledních osmi vzájemných duelech s Vítkovicemi pokaždé bodovali! Náš tým z osmi zmíněných utkání hned sedm vyhrál a naposledy porazil vítkovického soupeře těsně 2:1. Co se týče posledního domácího zápasu proti Rideře, sparťané nastříleli čtyři branky a zvítězili 4:1. Uspějí i teď?

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ze Sparty do zámoří: Vzpomínám jen v nejlepším!

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!