14. 3. 2017 Tereza Velikovská

Sparta zbrojí na druhé čtvrtfinále s Kometou

Ačkoliv sparťané vstoupili do prvního čtvrtfinálového utkání proti Kometě Brno dvěma góly, z prvního bodu se nakonec po obratu a těsné výhře 3:2 radoval soupeř. Nyní už je na programu druhá bitva této ostře sledované série, která startuje v úterý 14. března v 18.30 hodin na půdě O2 areny. Vzhledem k očekávané vysoké návštěvě bude pro fanoušky otevřen také vstup JIH, přesto dorazte včas!

:: ZAJISTĚTE SE VSTUPENKY NA 2. ČTVRTFINÁLE V ONLINE PŘEDPRODEJI ::.


Švrček: Věřím, že stav série bude po druhém zápase vyrovnaný

Obránce JAN ŠVRČEK viděl po prvním zápase jako hlavní důvod prohry šance, do kterých Sparta soupeře pustila ve třetí třetině. "V prvním zápase jsme měli celkem dost šancí, soupeře jsme pustili do několika příležitostí a oni je dokázali zužitkovat. Rozhodly šance, do kterých jsme je my sami pustili. Ve třetí třetině tam jeli třikrát dva na jednoho, to se nám nemůže stávat, když vedeme 2:1. Právě tahle přečíslení otočila a rozhodla první zápas," uvědomuje si.

Je tedy jasné, co chce pro druhé čtvrtfinále především zlepšit. "Musíme pro druhý duel poučit, nesmíme je do takových šancí pouštět. Musíme se snažit vymazat jejich přečíslení a být víc hladoví po gólu, využívat tyhle situace. Pokud tohle budeme dodržovat, tak si myslím, že bude stav série po druhém zápase vyrovnaný," věří.

Zároveň si z pozice obránce uvědomuje velkou útočnou sílu soupeře, který před touto sezonou přivedl velké množství posil z Kontinentální hokejové ligy. "Dáváme si pozor na všechny lajny, protože v play off nikdy nevíte, který útok se prosadí. Ale jejich top lajna bude asi ta první s Kvapilem a Eratem, u které musíme dávat ještě větší pozor, když jsou na ledě," myslí si.

Na první čtvrtfinálový duel dorazilo jedenáct a půl tisíce diváků a na druhý zápas by návštěva měla být ještě vyšší a přesáhnout hranici dvanáct tisíc. "Budeme rádi, když fanoušci opět dorazí v hojném počtu a vytvoří parádní kulisu. Potom se vždy každému hraje lépe a je to o level vyšší zápas," zve diváky sparťanský obránce.


Místo potrestaného Nedomlela naskočí bek Barinka

Za faul na Jozefa Kováčika, který pro něj znamenal vyloučení do konce zápasu, inkasoval obránce Sparty Richard Nedomlel od disciplinární komice navíc trest na tři zápasy. Nepředstaví se tedy ani ve druhém čtvrtfinále na domácí půdě, ani v následujícím dvojzápase na brněnském ledě. V sestavě ho v úterním zápase nahradí zkušený Michal Barinka.

Rozhodnutí předsedy disciplinární komise ELH:

"Po prostudování videozáznamu shledal, že zákrok byl veden ve vysoké nájezdové rychlosti na protihráče, který nebyl v držení kotouče, a to zezadu, zcela mimo jeho zorný úhel. Hráč zasáhl protihráče levou paží do oblasti zad a do oblasti hlavy a krku, přičemž z dostupných záběrů není možné s vyloučením jakýchkoli pochybností určit, zda byl zásah do oblasti hlavy a krku primární. Předseda disciplinární komise dospěl rovněž k závěru, že hráč si byl svého jednání včetně možných následků vědom, neučinil však nic, aby se střetu vyhnul, navíc se před ním s cílem dosažení vyšší intenzity zpevnil.

Předseda disciplinární komise ELH vyhodnotil zákrok jako Napadení a hráče Richarda Nedomlela (HC Sparta Praha) potrestal zastavením činnosti na 3 soutěžní utkání nepodmíněně. Při stanovení výše trestu, který se podle Přílohy Disciplinárního řádu ELH může pohybovat v rozmezí 1 – 4 utkání, přihlédl k tomu, že hráč Richard Nedomlel nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a že protihráč neutrpěl podle zápisu o utkání v důsledku zákroku žádné zranění."


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los CHL: známí soupeři i atraktivní destinace

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Permanentky na novou sezonu v prodeji!