29. 11. 2005 Lucie Vítková

Sparta zbrojí síly na zraněními zdecimované Kladno

Další předehrávka čeká hokejisty pražské Sparty. Ti se dva dny po neúspěšném tažení v Liberci střetnou před domácími příznivci s kladenským Rabatem. Úterní soupeř zavítá do hlavního města značně oslaben o klíčové hráče, přesto svou bitvu předem nevzdává. Naopak Sparta musí opět zabrat, na záda jí v tabulce dýchají soupeři a Pražané mají předehraná utkání. Středočeské derby je ne programu v úterý 29. listopadu od 18:30, partnerem utkání je GIGASPORT.
O soupeři ...
Začátek soutěže Kladenským vyšel nad očekávání a mnozí jen přihlíželi jejich výkonům, které vyústily v šestizápasovou šňůru bez porážky. Jenže omlazenému družstvu bez zkušeností brzy došel dech a Kladno se začalo tabulkou propadat níže rychleji, než se dostávalo nahoru. Velký podíl na pokleslé formě mají především zranění, která si do kladenské kabiny našla cestu v hojném počtu. Postupně se ocitli mimo hru kapitán Zajíc, tahoun Patera či gólman Orct. Své si zažil také útočník Martin Procházka. V současnosti mužstvu chybí nejproduktivnější bek Ševc, v pořádku není také nejlepší střelec Kalla. Z dalších opor je zdravotně indisponován také Radek Gardoň, Lukáš Musil, David Hájek, Milan Hluchý či Martin Frolík. Nevídaný počet marodů na jediné mužstvo završil znovu Martin Procházka. Zranění mají svůj podíl také v tabulce, Kladno okupuje jedenáctou příčku.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
V hlubokém výčtu zraněných se do čela nejproduktivnějšího Buldoka prodral dlouholetý reprezentant Martin Procházka. Šikovné pravé křídlo s nechytatelnou kličkou do bekhendu nasbíralo v sezóně již sedmnáct bodů. Vášnivý sběratel vín se ve své bohaté kariéře může pyšnit nejen olympijským zlatem, ale také několikanásobným titulem pro mistra světa. V řadách Rabatu patří útočník mezi klíčové muže, na kterém padají a stoupají výkony celého mužstva. Středočeši si hodně slibovali od jeho mnoholeté spolupráce s „hokejovým dvojčetem“ Paterou, ten ovšem vinou zranění odehrál doposud pouhých šestnáct utkání. Mezi tyčemi podává spolehlivé výkony Zdeněk Orct. Pětatřicetiletý gólman působí na Kladně pátou sezónu a patří mezi miláčky publika. V dobách jeho zranění trenérovi Müllerovi citelně chyběl, týmu dodává potřebný klid a jistotu. Jeho procentuelní úspěšnost se vyhoupla přes 93,00%, což brankářského veterána řadí na jedenácté místo statistik gólmanů.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
První středočeské derby letošního ročníku nemělo vítěze. Sparťanské duo Netík – Sivek obstaralo Spartě dvoubrankové vedení, mělo následně prsty také ve třetím gólu. Ovšem řadění mladé dvojice na tříbodový zisk nestačilo. Kladno se vzpamatovalo zejména díky Paterovi, který dvěma zásahy vynutil svým spoluhráčům prodloužení. V nastaveném čase nerozhodl nikdo, na tabuli zůstal nerozhodný výsledek 3:3.

Také v druhém vzájemném střetnutí se prodlužovalo. Přestože domácí Rabat byl po celé utkání aktivnějším týmem, narážel na hradbu jménem Petr Bříza. Sparťanský veterán dlouhou dobu držel pro svůj tým hubené vedení, přesto nestačil na zásah Procházky z 26. minuty zápasu. Nerozhodný výsledek udrželi Pražané až do prodloužení, kdy po chybě Tomana všem ujel štírek Gardoň a precizně provedeným blafákem připsal druhý bod na konto Kladna za vítězství 2:1 v prodloužení.

O Spartě:
Holešovičtí pokračují v trendu, kdy vítězství střídá porážka. Poté, co hokejisté z hlavního města bodovali s Plzní, podlehli v derby. Vzápětí předvedli nadprůměrný výkon doma s Litvínovem, který nepotvrdili na ledě Liberce, jakožto lídra tabulky. Po krátkém odpočinku je čeká další soupeř a Sparta se netají touhou zvítězit. V zápase jim stále nepomůže obránce Tabaček, s největší pravděpodobností do hry znovu nezasáhne ani Vykoukal. Ten sice naskočil po zranění do zápasové zátěže, ale po první třetině odstoupil a v Liberci znovu nebyl trenérům k dispozici. Přesto jsou na Spartě již vidět známky zlepšení. Herní projev čítá první známky kormidelníka Výborného, hokejisté dokáží hrát vyrovnanou partii prakticky s kterýmkoliv protivníkem. Naopak slabinou zůstává ztráta koncentrace, kdy slibně se vyvíjející utkání mužstvo ztratí chvilkovou nepozorností či individuelní chybou.
Ve Spartě nejvíce září:
Pravidelnou mašinou na body a góly je ve výběru Františka Výborného útočník Petr Ton. Přestože se mnohdy mužstvu nevede, zůstává extratraligový střelec většinou jediným, kdo dokáže překonat gólmany soupeře. Nejinak tomu bylo také pod Ještědem, kde byl kladenský odchovanec jediným střelcem hostí. V minisouboji tak porazil svého konkurenta Vaice, .který na své konto připsal pouhou nahrávku. Rychlobruslař se rovněž může pochlubit vynikající statistikou +/- bodů a malým počtem trestných minut, mužstvu je opravdovou oporou. Z matného stínu nadále vystupuje Jan Hanzlík. Mladý obránce se pod novým koučem probral a zvednuté výkony jej pasovaly také do pozice jednoho z klíčových obránců. Na ledě Tipsport Areny chodil na přesilovky i oslabení a gólovou nahrávkou měl prsty v jediné brance Pražanů.
O zápase:
Zápas začíná v holešovické T-Mobile Areně v úterý 29.11.2005 v 18:30. V předprodeji či na pokladnách haly si můžete zakoupit vstupenky v ceně 20 - 130 Kč. Taktéž lze využít prodejní síť Ticketpro či Tipsport a zakoupit vstupenky v ceně 20 - 115 Kč.

Vstupenky a předprodej

Výhodné sezónní karty!

Zakupte vstupenky přes Ticketpro online!

Seznam prodejních míst Tipsportu!

Sestavy z minulého kola:
Bříza - Stehlík, Nikolov, Toman, Černošek, Dobroň, Jan Hanzlík, od 41. navíc J. Kasík - O. Kratěna, Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Netík, Kašpařík, Vopat - Špaňhel, J. Straka, Havelka.
Orct - Pavlas, Evan, Procházka L., Čech V., Zeman, Špelda, Hořava P. - Bílek, Huml, Procházka M. - Havel M., Kuchler, Tlustý - Horna, Zajíc "C", Frolík Mi. - Kucharczyk, Kazatel, Besser
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 1 - 1 - 2 2:4 2:5 6:2 3:3
2000/2001: 2 - 0 - 2 5:1 1:2 1:2 5:1
2001/2002: 1 - 2 - 1 1:2 4:4 6:3 2:2
2003/2004: 2 - 0 - 2 5:2 0:3 2:3 3:2
2004/2005: 3 - 0 - 1 4:2 3:1 2:0 2:3
2005/2006: 0 - 1 - 1 3:3 1:2p

Internet: www.hckladno.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

SPA - OLO 1:2 - Výroční utkání bez bodu

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech