13. 8. 2009 Radek Papáček

Sparta získala dva nadějné hokejisty

Hokejová Sparta do své organizace získala dva talentované hokejisty. Sparťany se stali útočník LUKÁŠ ŽALČÍK a obránce MICHAEL ZACPÁLEK, kteří ho Holešovic přicházejí ze Šumperka. „Vyhlédli jsme si je s tím, že by se v brzké době měli prosadit v extraligovém A-týmu,“ řekl šéftrenér mládeže Pavel Geffert.

Sparta chce dávat příležitost mladým hokejistům a vychovávat si ve své organizaci vlastní hráče pro první mužstvo. „Hráče si můžeme vychovat od začátku v mládežnických třídách, ale je potřeba k nám dobrým skautingem přivést kvalitní a nadějné hokejisty i z jiných klubů do dorostu či juniorky. V téhle době není lehké shánět peníze na přestupy hráčů, u těchto dvou jsme přesvědčeni o smysluplnosti naší investice,“ dodal Petr Bříza, generální manažer Sparty.

Ze Šumperka nyní do Sparty přišli útočník Lukáš Žalčík a obránce Michael Zacpálek. „Všimli jsme si jich během vzájemných zápasů, kdy jsme je pozorovali. Dále je doporučil i Radomír Kužílek, nový trenér mládeže, který je dobře zná,“ sdělil Pavel Geffert. Oba dva hokejisté přicházejí s perspektivou pro první mužstvo.

„Neměli by pochopitelně působit jen ve sparťanské juniorce. Byli bychom samozřejmě rádi, aby si svými výkony řekli o místo v extraligovém kádru Sparty. Zkušenosti budou moci sbírat i v prvoligovém Berouně, kde právě všichni mladí hokejisté Sparty mají ideální příležitost seznámit se seniorským hokejem a dále se pak prosadit v extralize,“ říká Pavel Geffert. „Žalčík i Zacpálek už byli na tréninku s A-týmem Sparty, což je pro ně dobrá škola. Dostanou příležitost hokejově růst a věříme, že se prosadí a budou jednou platnými hráči,“ dodal Geffert.

Lukáš Žalčík

útočník