21. 8. 2006 Lucie Vítková

Sparta zpestří oslavy 75. výročí klubu HC Roudnice

V pořadí šesté utkání odehraje holešovický tým v přípravě. Tentokrát se utká s extraligovým týmem, na ledě Roudnice nad Labem totiž vyzve třinecké Oceláře. Spartu čeká nedaleko Prahy bohatý program. Vedle utkání je totiž pro hráče připravena autogramiáda a představení mistrovského poháru. HC Roudnice nad Labem slaví 75. výročí klubu a k oslavám si přizvala právě extraligového mistra. Samotné utkání začíná v 17:30.
Třinec skončil v uplynulém roce po základní části na sedmém místě. Do vyřazovacích bojů mu tak los přisoudil jednoho z nejsilnějších soupeřů – pražskou Slavii. Svěřenci trenéra Marka sice bojovali, ale nakonec Pražanům podlehli hned ve čtyřech utkání. Na domácím ledě ale s favoritem soutěže drželi krok a prohráli jednou na nájezdy a následující den v prodloužení.

V létě došlo v Třinci k řadě změnám. Mužstvo se snažilo své řady hodně posílit a následující ročník promluvit do extraligových bojů hlasitěji. Do Slezska přispěchali z Pardubic útočníci Korhoň s Razingarem. Na hostování z Karlových Varů přišel Zdeněk Pavelek. Ze zámořských soutěží se v dresu Ocelářů objeví Václav Meidl a Jan Steber. Z korejského klubu Anyang Halla zase obránce Seman. Naopak opačným směrem směřovalo sedm hokejistů, zejména mladíci, kteří mají možnost ukázat své schopnosti v prvoligových klubech.

V přípravě již mají Oceláři za sebou deset utkání. Převážně bojovali s celky ze sousedního Slovenska a na své konto si připsali šest výher. Nestačili pouze na extraligové Vítkovice, a slovenské kluby Košice, Trenčín a mistrovskou Žilinu. Na turnaji Rona Cup pod trenčínským hradem Matúše Čáka obsadili Třinečtí třetí místo za Zlínem a Žilinou.

Spartě se v přípravě naopak daří. V úvodních zápasech sice nenašla recept na celky z nejvyšší domácí soutěže, ale v následujících střetnutích již byla vždy stoprocentní. V zápasech dostávají hodně prostoru mladí hráči a trenérům se ukazují v dobrém světle. Daří se Vrbatovi, Netíkovi i jiným mladíkům, kteří bojují o místo v základní sestavě.

V Roudnici s největší pravděpodobností opět nenastoupí forvard Štrba, otazník visí rovněž nad dalšími hokejisty. S virózou bojuje Hlaváč, natažená třísla má Hanzlík. Při rozbruslení před zápasem s Jesenicí odkulhal z ledu bek Stehlík.

Utkání začíná v Roudnici nad Labem v 17:30 a před utkáním mohou příznivci Pražanů získat podpis hokejistů Sparty a znovu vidět mistrovský pohár.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!