24. 11. 2005 Lucie Vítková

Sparťané se vrací do T-Mobile Areny, kde vyzvou Litvínov

Po dvou utkání na kluzištích soupeře se Pražané opět vracejí před domácí příznivce. V domácím stánku nezvítězila Sparta v základní hrací době již více než měsíc, nyní se jí naskýtá další možnost prokletí prolomit. Soupeřem bude Holešovickým třinácté mužstvo Litvínova, které od Sparty v tabulce dělí deset bodů. Partnerem utkání je firma SALAMANDER. Každý návštěvník střetnutí obdrží slevový kupon, který bude moci uplatnit 30.11. 2005 na autogramiádě Ondřeje Kratěny, Petra Břízy a Petra Tona v prodejně Salamander na Václavském náměstí. Utkání začíná v pátek 25. listopadu od 18:30.
Každý držitel vstupenky nebo sezónní karty na domácí utkání Sparty platí pouze jednorázové parkovné 50 KČ! Jde tedy o více než poloviční zlevnění oproti předchozímu stavu! Více naleznete ZDE

O soupeři ...
Chemikům se v lize nedaří. Třinácté mužstvo průběžné tabulky tápe a když čas od času dokáže potrápit silného protivníka, potvrdit dobrý výkon nedokáže v následujícím zápase. V posledních kolech oslavil Litvínov šedesát let své historie vítězstvím nad Slavií, vzápětí podlehl prvnímu Liberci. V posledním střetnutí uhájil Chemopetrol bezbrankovou partii s Karlovými Vary a stodvacetčtyři minut čisté hry již nedokázal vsítit branku. Celkově se v utkání Chemici nedokázali střelecky prosadit již třikrát, prodlouží Sparta jejich sérii bez zásahu do černého?
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Třiatřicetiletý hráč Jan Benda je hokejový univerzál. Ač je útočník, dokáže, když je potřeba, zahrát i v obraně. Tomu jej naučil kouč německé reprezentace Hans Zach, pod kterým Benda vykonával dokonce funkci kapitána reprezentace našich západních sousedů. Jan Benda se před lety představil i ve Spartě, ale poté dlouhé roky hrál v Německu, jehož má Benda i pas. V létě posílil tým Chemopetrolu a dokazuje, že Litvínovští jeho nákupem neprohloupili. Benda je jejich nejproduktivnějším hráčem, nasbíral zatím devatenáct bodů za sedm gólů a dvanáct asistencí. Daří se také forvardovi Danielu Brandovi, jenž má rovněž zkušenosti s hokejem ve Spartě. Subtilní útočník s povahou drzouna prožil své nejlepší roky ve Slavii, vzápětí se neprosadil ve Spartě ani v Rusku. Po návratu do rodné země zvolil rodák z Chomutova město Litvínov, kde působí druhou sezónu. Ze sedmi brankami je letos společně s Bendou nejlepším týmovým střelcem, celkových čtrnáct bodů jej řadí na druhé místo klubového bodování.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
První kolo svedlo odvěké rivaly na led holešovické T-Mobile Areny. Na obou týmech bylo vidět, že je teprve začátek sezony. Možná i proto padla první branka až ve čtyřiatřicáté minutě. Po vhazování před brankářem Litvínova vystřelil Marek, Štrba si jeho střelu dojel a chytrou kličkou do forhendu oklamal i do té doby výtečného Jarinu. Stejný hráč dal i druhý, závěrečný gól jinak zajímavého utkání. V padesáté deváté minutě tak stvrdil Martin Štrba gólem do prázdné branky výhru Sparty 2:0.

K odvetě na sever Čech přijela v okleštěné sestavě. Divoká přestřelka a řada vyloučení dlouho nedávala znát, kdo by ze zápasu mohl vyjít vítězně. Pražané se ujali vedení odchovancem Chemiků Strakou, na což brzy zvládl zareagovat Balázs. Poté se dvakrát dostal do vedení domácí celek, ale zarputilá Sparta dokázala v krátkém sledu vždy srovnat krok vyrovnávacím zásahem. Když už utkání směrovalo do prodloužení, zasadil Holešovickým po chybě Černoška definitivní úder v 58. minutě Punčochář. Litvínov po jedenácti zápasech zvítězil, porazil Spartu 4:3.

O Spartě:
Holešovičtí se pod novými trenéry zvedají. Z trojice zápasů vybojovali čtyři body, ale zlepšeným herním projevem měli na více. V městském derby drželi padesát minut svého soka v šachu, poté na chvíli ztratili koncentraci a o vedení přišli. V Sazka Areně se do sestavy vrátil kapitán Martin Chabada, naopak do hry stále nezasáhli obránci Vykoukal s Tabačkem. Prvně jmenovaný s největší pravděpodobností naskočí již v pátek proti Litvínovu. Trenér Výborný stále hledá nejlepší složení pro jednotlivé formace. Stabilní zůstává pouze první pětka Ton – Marek – Štrba podpořená zadáky Stehlíkem a Nikolovem.
Ve Spartě nejvíce září:
Pod rukama Výborného ožil obránce Jan Hanzlík. Mladý bojovník měl výborný loňský rok, ale v začátku letošní sezóny se trápil. Pod novým trenérem se opět zvedá, bojuje a nechybuje. S pověstí srdcaře padá do střel, střílí a roste mu sebevědomí. Pomalu se tak dostává do formy, ve které jej příznivci znají. S +2 body ve statistice určující pozitivní či negativní účast na ledě patří Hanzlík mezi nejlepší obránce, lépe jsou na tom pouze čtyři spoluhráči z obrany. Městské derby s nenáviděnou Slavií vyšlo náramně Martinu Štrbovi. Odchovanec z Jihu Čech zářil, po dlouhé době se dokázal prosadit také střelecky. Spolupráce s Tonem a Markem opět ožila a soupeř se musel držet na pozoru. Celkově dravý útočník nasbíral již třináct bodů, v klubovém bodování mu patří pátá příčka.
O zápase:
Zápas začíná v holešovické T-Mobile Areně v pátek 25.11.2005 v 18:30. V předprodeji či na pokladnách haly si můžete zakoupit vstupenky v ceně 20 - 130 Kč. Taktéž lze využít prodejní síť Ticketpro či Tipsport a zakoupit vstupenky v ceně 20 - 115 Kč.

Partnerem pátečního utkání je firma SALAMANDER! Každý návštěvník střetnutí obdrží kupón, který bude moci uplatnit 30.11. 2005 na autogramiádě Ondřeje Kratěny, Petra Břízy a Petra Tona v prodejně Salamander.