19. 11. 2020 Daniel Ryl

Sparťané zakončí venkovní sérii na Hané

Naši hokejisté zakončí venkovní sérii zápasů na ledě Olomouce, kde se pokusí bodovat v devátém utkání v řadě. Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače se Hanákům postaví nejprve na jejich ledě v pátek 20. listopadu od 18:00 a o dva dny později je přivítají doma. Páteční venkovní utkání můžete sledovat na HokejkaTV a v přímém přenosu O2TV Sport.

Sledujte všechny zápasy Sparty na HokejkaTV!

Pokud nemáte přístup k vysílání České televize, můžete využít přímé přenosy na HokejkaTV. Ty jsou navíc kvůli novým opatřením vlády a omezenému počtu diváků na stadionech volně přístupné všem sparťanským permanentkářům. Více informací čtěte ZDE>>>.

Střelec Rousek: Cestování je náročné, ale zvládáme ho

V Olomouci se budou sparťané spoléhat také na rozjetého útočníka LUKÁŠE ROUSKA, který v posledních čtyřech zápasech nastřílel pět gólů. „Začalo mi to padat, ale většinou jsem dával góly po hezkých akcích,“ usmívá se rozjetý křídelník, jenž má na kontě už deset kanadských bodů.

Máme za sebou vydařený restart sezony, souhlasíš?
Souhlasím, zápasy můžeme hodnotit pozitivně. V některých utkáních jsme měli výpadek, kdy jsme nehráli, co jsme chtěli, což nás může do budoucna stát body. Důležité je, že vyhráváme.

5
Útočník Lukáš Rousek nastřílel už pět gólů a přidal pět asistencí.

Zvládáte i vyrovnané duely. Potvrzuje to naší psychickou sílu?
Myslím si, že ano. Všechny čtyři lajny hrají dobře a vyrovnaně. Zápas může rozhodnout každý, z čehož těžíme zejména v těsných zápasech. Dokážeme je dotáhnout do vítězného konce, nebo zvrátit nepříznivý stav v náš prospěch.

Jak pociťujete náročné cestování v posledních dnech?
Přesuny na zápasy jsou pro nás aktuálně asi nejtěžší. Byli jsme ve Zlíně, hráli jsme ve Vítkovicích a teď jedeme do Olomouce. Cestujeme tam a zápasy, ale takový je los.

Co očekáváš od dvou zápasů proti Olomouci
Olomouc bude hrát zase svůj urputný hokej, založený na bojovnosti. Musíme navázat na výkony v Pardubicích a v Mladé Boleslavi.

Olomouc trápí marodka a čeká na vítězství

Hanáci se museli před sezonou vypořádat s odchodem opor, jakými byli Zbyněk Irgl, Jan Jaroměřský či Pavel Musil. Oslabenému mužstvu vyšel vstup do sezony slušně, když vyhrál dva ze tří duelů, ale pak přišel zásek. Kádr Hanáků kosí zranění i nemoci, což je jeden z důvodů, proč od restartu soutěže získali v pěti zápasech jediný bod!

Mora tedy čeká na vítězství už šest zápasů v řadě, navíc jí stále chybí exsparťané Jan Švrček s Lukášem Klimkem, útočník Petr Strapáč i další. Vedení klubu tak sáhlo do Komety Brno, odkud si vypůjčilo ofenzivní duo Silvester Kusko – Jakub Valský. Oba útočníci už zasáhli do duelu s Plzní, v němž přispěli k zisku bodu po porážce 1:2 po prodloužení.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU OLOMOUCE:

PŘÍCHODY ODCHODY
Tomáš Greš (Ú, Poruba) Zbyněk Irgl (Ú, Vítkovice)
Jakub Navrátil (Ú, Přerov) Jan Jaroměřský (O, Třinec)
Jan Bambula (Ú, Havířov) Marek Laš (Ú, Třebíč)
Lukáš Kucsera (Ú, Kometa Brno) Pavel Musil (Ú, Plzeň)

František Skladaný (Ú, Trenčín)

Číslo utkání:

598

Chybí poslední dva zářezy! Útočník Lukáš Pech sahá po výrazném milníku, který by mohl pokořit už na ledě Olomouce. Zkušený sparťanský tahoun má na kontě už 598 extraligových bodů. Pokud tedy získá dva body, dostane se na hranici šesti stovek!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů

TRI - SPA 4:2 - Sparťané v Třinci nebodovali

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?