27. 6. 2024 HC Sparta

Sparťanská pětka získala už přes milion korun

Sparťanská pětka za šest let své existence pomohla už částkou přes milion korun! Jen díky vám, sparťani, se na rekondiční pobyty dětí z onkologického oddělení Fakultní nemocnice v Motole podařilo letos získat 156.930 korun! Děkujeme!

I přes počáteční nepřízeň počasí zaplnil pražskou Stromovku tradiční velký průvod sparťanských běžců. Závod na pět kilometrů ovládl Martin Olšanský v čase 16:28, mezi ženami se blýskla Olívie Silvey, která pokořila loňskou vítězku Evu Drábekovou.

Všichni účastníci pomohli získat částku 156.930 korun, kterou klub věnuje na rekondiční pobyty dětí z onkologického oddělení Fakultní nemocnice v Motole. Za šestiletou historii tohoto charitativního běhu se již podařilo vybrat 1.086.534 korun. V budoucnu bychom rádi nadále přispívali právě na tyto rekondiční pobyty, a to nejen finančně. Máme v plánu se spolupodílet na programu spolu s našimi trenéry a hokejisty," říká člen představenstva Sparty Jakub Dlouhý.

VÝSLEDKY ZÁVODU

Závod odstartoval v 18:30 a první závodníci probíhali cílem o šestnáct minut později. „Běželo se mi pěkně. Rád běhám v dešti, takže to pro mě bylo lepší a příjemnější, než kdyby bylo vedro. Sparťanskou pětku jsem absolvoval poprvé a moc si to užil. Byla to super akce a snad se příští rok na start postavím znovu," pochvaloval si vítěz závodu Martin Olšanský. „Já už běžela potřetí a letos jsem měla fakt příjemný pocit. Už teď se těším na příští ročník," vzkázala ženská vítězka Olívie Silvey.

Závodu se tradičně zúčastnili také hokejisté Sparty, kteří se po závodě přibližně hodinu účastníkům akce podepisovali na menší autogramiádě. Pořádně nabité poslední hodiny měl za sebou Míra Forman, který se ještě v sedm ráno vrátil z návštěvy fotbalového zápasu české reprezentace v Hamburku, kam jej pozval generální partner Sparty, sázková kancelář Fortuna. "Stihl jsem se jen trochu prospat, ale běželo se mi celkem fajn. Závod jsem si užil, je to pěkná akce, jako každý rok," uvedl. Ještě lépe se však cítil Kryštof Hrabík, vítěz mezi sparťany.

„Naštěstí se nakonec před startem počasí umoudřilo. Na závod jsem nijak speciálně netrénoval, přípravu jsem si odjel s klukama společně. Je pravda, že jsem se trochu předháněl s Pavlem Kousalem. Nakonec jsem byl o něco málo rychlejší. Akce jsem se zúčastnil poprvé a moc jsem si ji užil. Přišlo hodně lidí, ačkoliv počasí nám až do startu úplně nepřálo, ale vyšlo to. Doufám, že si to lidé užili stejně jako my," vzkázal.

Navzdory velké průtrži mračen, která málem odnesla připravený areál, si mohli fanoušci užít kompletní plánovaný doprovodný program. Na místě je bavili maskoti Sparťák a Spartax a Jägermeister DJ, všichni si mohli zahrát Stiga hokej nebo se občerstvit u stánků Daikin, Dr. Witt nebo osvědčeném TØDI bistru.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší