2. 5. 2011 Marcela Volfová

Spartě začala letní příprava

P r a h a - První květnové pondělí začala sparťanským hráčům A-týmu letní příprava. Úvodní části přípravy se zúčastnily i tři čerstvé posily, bratři Ivan a Tomáš Rachůnkové a slovenský útočník Adam Lapšanský.

Chvíli po osmé hodině se hráči sešli v kabině. Po představení nových posil a uvedení základních informací, zahájili sparťané dopolední trénink čtvrthodinovým proběhnutím v okolí Tesla arény. Poté trenéři hráče rozdělili do dvou skupin. Jedna část se odebrala do posilovny, kde je čekala různá cvičení. Druhá skupina zamířila do tělocvičny, kde si zahrála basketbal a fotbal za bedlivého dohledu trenéra Žemličky.

FOTOGALERIE z prvního tréninku letní přípravy

Začátku přípravy se nezúčastnil Sacha Treille, který reprezentuje Francii na mistrovství světa, ale poprvé se v zázemí holešovického stadionu představily tři nové tváře sparťanského útoku. Bratři Rachůnkové a Adam Lapšanský. Do tréninku se zapojil i francouzský útočník Yorick Treille, který loňskou sezónu nedohrál kvůli zranění.

„Tento týden bude seznamovací, na zaběhnutí. Bude probíhat v prostorách Tesla arény a jeho nejbližším okolí,“prozradil Richard Žemlička. „ Hráči prodělají vstupní testy, se kterými budeme dále pracovat, abychom veděli, na co se máme v přípravě dál zaměřit,“ uvedl.

Tréninku se také zúčastnila celá řada loňských hráčů juniorského výběru Sparty. „Budou absolvovat letní přípravu s A-týmem a každý dostane šanci se předvést v co nejlepším světle,“ uvedl Otto Sykora, sportovní manažer Sparty.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série