9. 9. 2007 Vojtěch Gibiš

Spartu čeká derniéra s Mladou Boleslaví

Již v pátek 14. září se vrhne Sparta do bojů ve čtrnáctém ročníku samostatné české extraligy, v kterém bude, stejně jako loni, obhajovat mistrovský titul. Předtím jí však čeká ještě poslední prověrka, Holešovičtí se v Benátkách nad Jizerou střetnou s týmem Mladé Boleslavi. Zápas začíná v pondělí 10. září v 17:30.
Pražané odehráli před sezonou jedenáct zápasů, šest v rámci Tipsport Cupu, pět přátelských duelů. Tan poslední, dvanáctý zápas, čeká Spartu v pondělí 10. září. Mistrovský celek v něm narazí na třetí tým základní části první ligy po základní části.

Pokud se podíváme na soupisku mladoboleslavského týmu, spatříme i několik známých tváří z extraligy. Branku hájí jeden z libereckých náhradníků - Filip Šindelář. V obraně nalezneme známá jména, zvláště exbudějovického Josefa Jindry a explzeňského Martina Výborného.

V útoku Mladé Boleslavi jsou dvě jména, která se objevovala i na soupiskách Sparty. Velezkušený Václav Eiselt se v Holešovicích pravidelně objevuje při početné marodce Sparty. Stalo se tak jak v minulé sezoně, tak i během play off v ročníku 2004-2005. Nejlepší vzpomínky má však Eiselt na sezonu 1999-2000, kdy jako řádný hráč Sparty vybojoval extraligový titul.

Forvard Lukáš Handlovský bojoval dva roky za sparťanskou juniorku, dres sparťanského áčka si však také vyzkoušel, a to během Spengler Cupu v prosinci 2005. V útoku prvoligového týmu najdeme i řadu dalších zajímavých hráčů. Dlouho byl s Třincem nesmazatelně zapsán Richard Král, Marek Ivan zas svým originálním pojetím hokeje bavil mnoho fanoušků - třeba ve Slavii, Vítkovicích, Vsetíně či Třinci. V dresu znojemských Orlů zas dlouho působil Milan Mikulík, Patrika Rozsívala si diváci pamatují v Pardubicích a Liberci.

Sparta sehrála poslední přípravný duel ve čtvrtek 6. září proti národnímu týmu hráčů do dvaceti let. V lehce oddechovém tempu bez největších hvězd Sparta vyhrála 2:0, když se v brance Holešovických protočila dvojice Duba - Štefl. Mladí reprezentanti nezaznamenali gólový úspěch ani v tréninkových samostatných nájezdech.

Sestavy Sparty proti C20: Duba (41. Štefl) – Ptáček, Jerofejevs, Mrázek, Hanzlík, Nedvěd J. , Protivný, Cunik – Zelenka, Vaic, Štrba – Netík, Sivek, Dragoun – Langhammer, Havel, Hromas – Švagrovský, Podlešák

Sestava Ml. Boleslavi proti Jihlavě: Šindelář - Macháček, Jindra, Všetečka, Drábek, Lukáč, Wagenhoffer, Bauer, Kolafa - Vlk, Ivan, Gajovský, Sýkora, Handlovský, Jaroš, Eiselt, Nouza, Fiedler, Gombár, Sedlák, Chochola.